| beatkiss a întrebat:

Sunt cu prietena mea cam de 1 an si ea nu poate avea orgasm. Eu sunt primul ei partener si nu a avut niciodata orgasm, nici dupa 25-30 de minute de sex. Are orgasm doar cand se masturbeaza. Daca fac eu asta, tot nu are. Care sa fie motivul?

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Incearca in timp ce o penetrezi sa o stimulezi clitoridian, cu degetele.Acesta e mai usor de atins fata de cel vaginal.
E nevoie ca ea sa se relaxeze, oricum.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, de orgasmul fetei, tu esti singruul responsabil, fiind nepriceput sau nu prea dotat.
Orgasmele femeiesti suntd e 2 feluri: cel clitoridian care se obtine prin stimularea clitorisului, la preludiu (inainte de inceperea partidei sexuala), cand o atingi cu degetul sau limba pe clitoris pana se simte bine si are un orgasm clitordian si apoii iti poti introduce penisul in vaginul ei.
Celalalt orgasm, vaginal, se obtine in general de un penis de marime consdierabila, ca sa atinga anumiti nervi din vaginul fetei.
Un mepnis mic sau subtire, nu va putea produce oragnsme vaginale unei femei. In cazul asta, se poate apela la jucarii erotice sau se cauta o pozitie avantajoasa, ca sa o poti penetra mai bine.
Deci: cauza lipsei orgasmului la fata, esti tu!

| mihai69 a răspuns:

Motivul poate fi... mai multe!winking
- nu se poate relaxa destul;
- nu știi ce și cum să-i faci;
- nu e comunicare între voi, astfel încât ea să te poată „controla" spre a o duce pe culmile plăcerii;
- are o problemă de intimitate (nu se simte ok decțt dacă o face când e singură).
Etc.

| Necunoscut112 a răspuns:

Orgasmul vaginal nu îl obţin toate femeile. Cât despre cel clitoridian, dacă singură îl obţine, şi la masturbarea efectuată de tine nu, e o problemă strict de tehnică. Dacă sunteţi mai timizi şi nu reuşiţi să vorbiţi deschis despre ce vă place fiecăruia dintre voi, caută pe internet tehnici... O să găseşti foarte multe informatii care îţi pot fi de folos, dacă le aplici corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E timorată, ce crezi că poate să aibă... nu e obișnuită cu cineva lângă ea. Mai mult, să îi mai și satisfacă nevoile sexuale. Probabil are peste 25 de ani de stat singură. E obișnuință, e "normal" dacă nu a mai avut pe nimeni până acum. O să dureze până o să capete încredere în "relații interumane" de orice fel.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Prietena ta, nu știe să se concentreze în timpul actului sexual. Dacă mintea ei, este în altă parte, atunci nu va putea să-l atingă niciodată.