| coadadematura a întrebat:

Salut,sunt virgin si am 16 ani. Credeti ca penisul meu care are 14 cm lungime in stare erecta si 5-6 cm grosime in stare erecta este mic/mediu/mare? Oare poate satisface o femeie?

Răspuns Câştigător
| Jasa a răspuns:

Poate fi satisfăcător, adica e mediu. Dar oricum in sex, penisul unui barbat nu e cel ce contează cel mai mult(bineinteles contează și asta, dacă vrei sa simti ceva) dar eu in locul tau nu mi-as face griji. Poate sa fie un barbat cu un penis foarte mare, dar foarte prost la preludiu și tot nimic nu a făcut!happy Plus ca exista mai multe modalități de a satisface o femeie și in afara de asta nu il ai chiar atat de mic, e mediu. Nu e nici prea mic încât femeia sa nu simtă, nici prea mare încât sa ii provoace durere la penetrare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jasa):

Deci preludiul conteaza cel mai mult? Bine de stiut

| Jasa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Mai ales dacă știe sa isi folosească bine degetele și limba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jasa):

Pãi si ea Nu trebuie sa stie sa faca nimic BINE? Bine daca ea e satisfacuta toatã lumea e fericita.

| Jasa a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis eu ca ea nu trebuie? Acum ne refeream fix la ea nu? Adica normal, amandoi trebuie sa facă ceva bine, ca asta e și logica sexului, nu face doar unul, dar el a întrebat legat strict de femei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jasa):

Am zis-o eu pentru ãsta mic, pentru ca e mic si prost. Nu stie nimic.
Uneori da e logic, alteori nu. Trebuie sa ma simt eu obligat ca la fiecare partida de sex sa o cotrobai in vagin pentru ca are ea orgasm mai greu? Nu prea cred.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un enis de 14 cm lungime si 5-6cm grosime, este un penis mediu ca lungime, dar extrem de subtire, ceea ce il va face imposibil anatomic, sa atinga pereti vaginali ai femeii si sa-i excite, ducand la orgasm vaginal.
Satisfactia vaginala a femeii depinde nu doar de un penis dotat ci de mai mult factori, preludiul jucand un rol foarte important in pregatirea pentru sexul vaginal si obtinerea unui orgasm vaginal.
In cazul tau, probabil ca anumite tehnici sau jucarii sexuale iti vor fii de ajutor ca sa poti satisface vaginal o femeie.
Cat despre orgasmul clitoridian, ala se obtine fara penis, prin actionarea manuala sau culimba, direct pe clitorisul femeii (cunnilingus). In general, practicarea lui fiind necesara la preludiul pentru sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul tau este cat se poate de normal d.t.p.d.v. Se situeaza in limita medie a standardelor privind atat lungimea cat si grosimea. Iar daca vei si reusi sa-l mentii in stare erecta suficient de mult timp in mod cert vei reusi sa satisfaci sexual minim 7-8 femei din 10. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da.