| Ssssmokin a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata de la mine din clasa trect pe VIII. Avand in vedere ca este vacanta si avem timp liber vreau sa vorbesc cu ea pe fb.Ce discutii sa port cu ea ca nu ma prea pricep.Va rog sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

De ce sa vorbesti pe fb? Asa cum ai spus chiar tu,sunteti in vacanta,bucurati-va de ea,mergiti impreuna la strand,intr-o drumetie,la o cofetarie,bucurati-va impreuna cu prietenii comuni, FACETI CONVERSATIE FATA IN FATA, nu in spatelecalculatorului, mai ales ca sunteti si colegi de clasa, deci din acelasi oras.Doar asa o sa va cunoasteti mai bine,o sa aveti ce discuta direct,deci aveti o conversatie,"pe direct".
Incet incet,nu o sa mai stiti sa purtati o conversatie normala,intre doua persoane,care pot raspunde imediat,pot avea discutii direct,incat sa vedeti si fata si mimica fetei.
Ce discutii poti purta cu ea,daca nu o vezi direct,daca nu simti ce ar dori sa faceti,sa discutati? Asa poti sa o intrebi lucruri banale:"ce faci,ce iti place sa faci,unde ai fost, bla, bla, bla, bla".

| Ssssmokin explică (pentru pietrean):

Pai da asta as vrea si eu dar nu pot da de ea deoarece stam cam la 3 km distanta.Dar oricum nu asta ar fi problema dar mi-e rusine sa o invit pe afara si de acea am spus sa vb cu ea pe fb si poate mai incolo o sa iesim pe strada. daca am fi stat pe aceeasi strada la 4, 5 case nu ar fi fost o problema.

| 구미호 a răspuns:

Fii natural.Intreab-o despre ea, ce face ea in timpul liber, spune-i ca e frumoasa, daca vrea sa va vedeti la un suc sau in parc undeva.Mult noroc!