| BajatuSincer a întrebat:

am o fobie.Aceasta este aceea prin care nu ma pot intalni, sau sa intretin relati sexoale cu o fata care a fost dezvirginata... imi provoaca o senzatie de greata...Imi puteti spune vreun motiv sau cum sa scap de acea fobie?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Probabil ești gelos și posesiv.Sa nu mai zic ca ai un mare complex de inferioritate fata de femeile experimentate. Eu înțeleg ca niciunui bărbat nu i ar plăcea sa știe ca femeia lui s-a culcat cu tot Parisul, dar gândește-te puțin: dacă tu nu mai ești virgin, de ce ai pretenții la asta de la fata de lângă tine? E un complex al tău și din păcate nu ești singurul care îl are. Trebui sa înțelegi ca femeia e om ca și tine, are instincte sexuale și nu e mai puțin " valoroasa " sau e " uzata " sau mai știu eu ce apelative ii găsești tu pentru ca face sex.In primul rand vaginul nu se uzează, țin sa clarific asta, în caz ca ai auzit vreun mit. Apoi, gândește te puțin, dacă e neîngrijite, nesimțită, bârfitoare, sau dacă are un caracter urat și nu va înțelegeți? Mai contează asa mult sa fie virgina? Eu nu cred.Cred cu desăvârșire ca fiecare om are bagajul sau emoțional; Uneori auzi de fete ca sunt etichetate curve, și dacă ajungi cu ele în pat aflii ca sunt virgine, evident și fenomenul invers exista.Incearca sa privești femeia ca fiind egalul tău, chiar dacă tu ai un penis și ea un vaginul. Încearcă sa accepți ca asa cum tu ai iubit cu sufletul și trupul și ea are același drept. Dacă fata a făcut dragoste cu cei pe care i-a iubit, nu vad care e problema. Poți sa îți dai seama simplu dacă o întrebi cum vede ea o relație, ii plac relațiile mai stabile, închegate sau dacă ii place sa fie mai libera de fel, fără prea multe obligații.multa sănătate!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Sexoale"! Pai la maturitate ce ai sa faci? Te sinucizi pentru ca ai aceasta fobie? Că femeile sunt toate dezvirginate. Pentru a naste copii.

| ania a răspuns:

Dumnzeu a pus în bărbat dorința ca femeia vieții lui să fie doar a lui.Mai bine cereți iertare lui Dumnezeu pentru păcatele tale sexuale, renuntă la ele și caută o comunitate creștină unde se valorizează viginitatea înainte de căsătorie și fideliatea absolută după.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu pe tine nu te vezi?
Faptul ca nu mai esti virgin si te culci cu diverse, nu provoaca aceeasi greata fetelor?

| vocea a răspuns:

Virginele cer mai mult de la baiat, trebuie sa fii atent cu ele inainte si dupa, este o povara pe care nu vor sa si-o mai asume intr-o societate care cere sex la minut.Nu te grabi sa-ti arunci virginitatea doar pentru ca ai IMPRESIA ca nu mai conteaza, conteaza pentru stima ta, este dovada ca te respecti
Si ru aveamaceleasi pareri ca tine a imi e scarba sa dau dupa altul dar am vazut ca in viata nnu doar asta conteaza. degeaba e virgina daca nu te intelei cu ea.
Plus ca dupa ce o face cu tine poate sa faca si cu altul si tu sa nu iti dai seama deci este doar in mintea ta si te inteleg.

| daywalker23 a răspuns:

Un barbat caruia i-a cazut palaria pe jos, o ridica, o scutura si si-o pune pe cap la loc, pe cand daca femeii i-a cazut palaria pe jos, nu mai e acelasi lucru.

| Violleta2022 a răspuns (pentru daywalker23):

Mentalitate de inapoiat!