| Newyourk a întrebat:

Am o mare fobie.Nu pot să mă intilnesc sau sa întrețin relații sexuale cu o fata care a avut alți parteneri.Mi se face greață și mă dezgusta faptul că sa atins și alt cineva de ea. Explicati-mi care ar fi cauza și cum aș putea să scap de aceasta fobie?

Răspuns Câştigător
| fantabau a răspuns:

Tu trebuie in mintea ta sati tot repeti ca este ceva normal. Întâlneștete mai mult timp, indragostestete de ea si crede-ma ca nu o sati mai pese ce a fost in trecut fiindcă acum tu ești prezentul ei si nimic mai mult nu trebuie sa mai conteze. Sfatul meu e ca sa nu te grăbești sa faci sex așteaptă ca mai apoi sa faci dragoste.Ori *** o virgina

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este legat de egoismul tau, probabil ai fost crescut in ideea ca esti unic si perfect. Incearca sa consulti un psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o problema medicala ca sa o numesti fobie, e doar o particularitate.

| Randomuser2000 a răspuns:

Imraca-te in latex ca sa nu o atingi

| cikone a răspuns:

Tine de psihic...ai nevoie de un psiholog cu care sa vorbesti.

| Newyourk explică (pentru cikone):

Poate este și altă soluție?

| Mihai985624 a răspuns:

Ești nesigur pe sexualitatea ta. Te complexează poate performanțele sexuale ale foștilor. Este ceva provenit din educație, un blocaj mental ce poate fi rezolvat cu ajutor specializat. Nu te teme de psiholog, e pentru oameni normali, nu pentru nebuni

| uitare a răspuns:

Du-te la un pshiolog si spune-i ce problema ai si te va ajuta succes