| vicionutz a întrebat:

Bun deci cunosc o fata de o jumatate de an. La inceput, nu imi placea asa de mult, dar acum imi place la nebunie. Am cunoscut-o la meditatie, atunci i-am cerut si facebook-ul. La meditatie, nu ma prea baga in seama, iar de vorbit putin pe f acebook. I-am cerut numaru de telefon, si m-a intrebat dc si tot felu, pana la urma respingandu-ma. In perioada aceea, am inteles ca se despartise de cineva, ca tot punea stari dintraceelea. Peste 2 luni asa, dupa ce nu o mai bagasem in seama, observ usor-usor ca ma baga in seama, vb mai mult, si virtual dar si fata in fata si tot asa... De multe ori chear ea. Si eu nu stiu ce sa mai cred, intrebarile mele sunt :

1) Mare ma place?
2) Cum ii spun ca o plac?
Va multumesc pentru timpul acordat citiri mesajului si sper sa ma ajutati! O iubesc prea mult si nu vreau sa o pierd, si daca incerc mie ca dupa aceea nu o sa ma vrea sa fim nici prieteni sad.

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu știu daca te place, dar e interesata de tine. Nu-i spune nimic, scoate-o la un suc. Spune-i ca te doare capu de atâtea meditații si ai nevoie sa bei un suc si ai vrea sa vina cu tine, in caz ca lesini pe drum.
Fii creativ, gândeșe-te la ceva si scoate-o la un suc, o inghetata, o plimbare sau macar incearca, ea o sa aprecieze asta. Poti incerca ceva mai putin deplasat daca vrei. Ideea e sa nu stai ca un mormoloc.
Cine a zis ca "lucrurile bune vin celui ce asteapta", se referea la altceva.
Bafta.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Se poate sa te placa. Nu ii spune direct. Dupa meditatie, condu-o acasa si vorbiti pe drum. Fa-i complimente, dar nu ii spune ca o placi sau ca vrei sa fiti impreuna. Dupa 2-3 drumuri acasa, incearca sa o invite la plimbare sau la un suc.

| ywar a răspuns:

Voi nu aveti nicio relatie si tu spui ca o iubesti "prea mult"... Sunt eu defect, sau ce? Parintii tai isi risipesc banii pe meditatiile tale. Mai bine te-ai pune pe invatat.

| byancaa13 a răspuns:

Vorbeste cu ea, si se va clarifica totul.