| Rooney7 a întrebat:

Deci in primul rand sunt o persoana putin mai timida, fara prea mult tupeu.Cred ca ma comport ok, am un caracter frumos si o atitudine buna.Mentionez ca arat cat se poate de binisor, sunt o persoana relaxata si amuzanta.Am prieteni,dar nu prea stiu sa ma comport cu fetele,cum sa le atrag atentia, abordez la scoala sau pe facebook, ce subiecte sa pun in discutie/etc.Nu sunt cea mai sociabila persoana pe care o cunosc, mai ales cu fetele, mereu astept ca ele sa faca primul pas intr-o conversatie pe facebook sau la scoala.de multe ori im spun "de ce nu ne bagi in seama deloc, nu vorbesti cu noi".95% dintre cazuri, ele ma baga in seama.Ma vad pampalau, in ochii mei.Nu stiu ce sa le spun pe facebook/in realitate.Deja incep sa numai am incredere in mine.Ce sfaturi im dati, multumesc.

1 răspuns:
| Anghel96 a răspuns:

Pai sincer, nu stiu ce pot sa-ti sugerez, fii tu insuti cand vorbesti cu cineva... lasa deoparte emotiile si timiditatea! Din cate vad, fetele de la scoala ar vrea sa vorbesti cu ele nu? Incearca sa le asculti(asta iti da 1 plus de farmec)! Incearca sa le aduci in domeniul in care specializezi, de exemplu in muzica, sau nu stiu, in desen, in literatura... nu stiu cauta si tu subiecte noi, mai baga ceva vrajeli"ce mai faci urato, sau nu stiu mai fa-le din ochi, nu stiu" FII TU INSUTI!