| anonim_4396 a întrebat:

eu am o problema foarte mare legata de fete... pur si simplu nu stiu ce sa vorbesc cu ele. Adica, ok, cand sunt in club sau discoteca si o vad merg la ea o intreb daca bea ceva. ok incerc sa aflu ceva despre ea. Dar mai incolo nu mai stiu adica la prima intalnire sau ma rog la orice intalnire ce ar trebui sa spun sau cand o sun sau ii trimit mesaje imi e greu sa gasesc subiectu. Nu stiu nu-s timid is batut in cap. Va rog ajutati-ma ce sa fac sau macar spuneti-mi cam ce ar trebui sa spun cand o sun sau ne plimbam (ca sa o fac sa se indragosteasca de mine...sau ma rog macar sa o fac sa simta ceva ca daca nu comunic ce zice fata "ia si asta nici macar nu stie ce sa zica" si pleaca) Va ROG! HELP!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu va zice asta daca fata e indragostita de tine. I se va parea un subiect si tacerea, crede-ma. Mhm, pai cand o suni intreab-o ce face si cum si-a petrecut ziua, apoi intreab-o daca o scoti in oras. Daca nu vrei in ziua sa o scoti in oras ci doar sa vorbesti la telefon, leaga-te de ce zice ea ca a facut in ziua respectiva. Uite acum de exemplu o poti intreba cum a fost revelionul si asa. Si in principiu, vorbiti si de scoala si de timp liber, activitatile cu care se preocupa ea si tu. Fa cum crezi tu, si vei vedea ca totul va fi bine. Bafta si La multi ani!

| RaulRaul9 a răspuns (pentru Florenta16):

Cam asta vorbim la telefon... dar apoi ea pune intrebare "Numa de asta mai sunat?" si nu stiu ce sa ii raspun. Ii spun ca da te-am suna sa vorbim. Iar apoi parca imi tranteste raspunsul "Bine pa!"

| Florenta16 a răspuns (pentru RaulRaul9):

Mhm, pff. Nasol. Zici ca nu te place ori poate asteapta sa o inviti in oras. Sun-o odata doar pentru asta. Intreab-o ce face si dupa spune-i ca vrei sa o inviti in oras. Ar fii incantata!

| RaulRaul9 a răspuns (pentru Florenta16):

Am iesit in oras si i-am spus. o spus ca nu simte la fel. Dar sunt genu care nu se da batut happy

8 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu esti tu cam mic pentru baruri si discoteci? pai, imagineaza-ti ca e un baiat si incerci sa faci dialog. poti vorbi despre absolut orice. (e tot om pana la urma) si daca fata te place, va conduce ea discutia, daca nu..las-o balta ca numa' o enervezi

| RaulRaul9 a răspuns (pentru DNSK):

De unde sti ca sunt atat de mic? Ma rog... raspunsul tau e foarte bun. E exact ce ar trebui facut dar relatia noastra e mai ciudata big grin mai rupta de normal si de aia nu am nici o idee ce ar fi trebuit facut. Ca sa iti dau o idee... Mi-o spus ca nu simte nimic pentru mine, dar daca ma o las in pace, atunci ma cauta ea. Mi-a si spus ca s-ar putea ca in viitor sa fim impreuna. bine ma rog, nu mie la niste prietene big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate pare stupid dar ajuta:gandeste-te nu la ce ar putea s-o interesesze pe ea dar pe tine,inchipuieti o conversatie intre tine si o fata,de la ce ar porni, probabil te-ai lua de la"ce am facut azi" da-te cu parerea despre ceea cum ti-ai petrecut ziua sau despre ceva ce vezi prin jurul tau, apoi ea va incepe si tot asa, te legi de orice vezi, spui orice iti trece prin minte fara sa te gindesti ce va crede ea.nu are rost sa vorbesti despre ceva care nu te intereseaza doar pentru a o impresiona.credema subiectul dupa primele 3-5 min de dialog fortat apar de la sine, aratate pozitiv si implicat, fa haz de necaz daca nai ce zice, naturalete si sinceritate...doar atit

| RaulRaul9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu ma gandesc la nimic nu imi stiu ce sa zic pur si simplu (bine, asta dor cand vorbesc cu fata de care-mi place, nu e valabil si cu celelalte fete, cu celelalte vorbesc foarte liber si fac glume dar cand apare ea parca da prostia in mine)

| Perfect1T a răspuns:

Pai ba baiti, tu poti vraji o fata cu cartea de vraji si cu bagheta magica a lui scooby doo! Sau cu oleaca de banane si cu tuica de prune de visine de mere de pere de portocale! Eu pot spala vin! Sunt capabil de catapultare! Da! Noapte FORTE RE!