| Suleiman a întrebat:

Mi-am inselat iubita si a aflat.M-a iertat si am rupt orice legatura cu acea fata.Imi iubesc prietena dar acea fata nu imi iese din cap...ma tot gandesc la ea.Am deja o luna de cand s-a intamplat, ce pot sa fac? Suntem majori toti 3 deci nu va ganditi ca suntem copii.

Răspuns Câştigător
| DoarSteff a răspuns:

Pai e si normal sa te gandesti la fata aceea, e desigur datorita findca faptului si deoarece pentru ca fiindca ( laughing ) iubita ta probabil iti intezice asta. Oricum prietene chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau sa o uiti. Ulterior te-ai putea desparti de actuala pentru respectiva si o sa vezi ca atunci cand ai ceva te plictisesti de el (majoritatea baietilor asa facem). Nu stiu daca te-am ajutat sau nu dar BAFTA tongue big grin happy oricum...

| Suleiman explică (pentru DoarSteff):

Ai cea mai mare dreptate: cand ai ceva te plictisesti de elwinking numai ca, cu actuala am 3 ani si nu pot uita 3 ani asa usor

| DoarSteff a răspuns (pentru Suleiman):

Atunci, nu fa ce ti-am zis prietene, nu e o idee deloc buna, (cu despartirea). Eu iti ofer o a doua varianta (cam stupida) si anume: "Ia-ti" (nu stiu cum se scrie corect prostia asta) o mini-vacanta fara actuala, si invit-o pe cealalta dar... de fapt cred ca e o idee destul (destul) de proasta. Imi cer scuze fratie dar nu te pot ajuta... straight face Scuze.

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Apreciaza, nenonorcitule ( ca altfel nu pot sa va numesc pe astia care aveti iubita care va iubeste si face TOT ca voi sa fiti fericiti ) sansa care ti-a dat-o. Nu poti sa o uiti pe fata aia? Ok, despartate de actuala pentru ea! Mai tarziu, o sa observi ce dor iti e de fata cu care ai stat 3 ani, si tot asa.

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca ai putin respect pentru iubita ta, cred ca ar trebui sa te desparti de ea. Desi ea ti-a iertat greseala pe care tu ei nu stiu daca i-ai fi iertat-o, tu tot cu gandul la "ispita" esti. Si cum ai facut asta odata, o sa o mai faci. Oamenii care inseala sunt oameni slabi.

| HueyFreeman a răspuns:

Spui ca nu sunteti copii, dar sunteti copii. Sunteti amandoi patetici. Tu pentru ca ai ales sa-ti inseli voit partenera si nu ai avut bunul simt sa duci lucrul pana la capat si sa renunti la relatia veche, ca na, poate le tii pe amandoua. Si ea pentru ca a ales sa ramana cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentreaza-te pe fata cu care esti si apreciaza sansa pe care ti-a dat-o. Gandeste-te mai degraba ce poti sa faci ca sa o faci sa se simta iubita, respectata, apreciata. In locul ei eu nu te-as fi iertat.

| NameHarris a răspuns:

Eu zic sa continui cu actuala te iubeste de oare ce te iertat si totusi sunt 3 ani de cand sunteti in preunawinking poate daca o vei lasa pentru aceea nu va dura mai mult de cateva luniwinking

| Happyjump a răspuns:

Eu in locul ei te-as părăsi, daca o iubesti te sfătuiesc sa n-o mai inseli, poate te-a iertat o data, dar sa nu crezi ca-ti va merge de fiecare data

| methodmen a răspuns:

Gandeste-te asa, daca prietena (actuala ) te-a iertat inseamna ca tine la tine, banui ca a considerat ca ai vrut sa vezi cum e dar nu incerca sa mai faci asta inca o data s-ar putea sa nu mai fii iertat
Sfat nu numai pentru tine, e usor sa inseli cred ca e la indemana aproape oricui dar cel mai greu e sa fii fidel unei singure persoane (asta inseamna respect; dragoste; maturitate).
Important ca orice ai face, oricare ar fi actiunile tale cu o mana castigi si cu alta pierzi acum depinde doar de tine (fiindca doar tu cunosti ambele femei) ce alegi.
Succes cantareste cu mintea si alege cu inima.

| Suleiman explică:

Pai nu e chiar asa...pun pariu ce se intampla oicui sa ii mai placa si de altcineva din cand in cand ca nu suntem sfinti numai ca unii merg mai departe nu se rezuma la doar a ii place cum am facut eu