| Gabriel_Alexandru_1997_MBwk a întrebat:

scuzat-mi intrebarea dar sunt intr-o stare proasta si nu stiu ce decizie sa iau, pe cine am intrebat mi-au zis sa pun capat relatiei, si eu al fle, dar nu vreau sa gresc, eu cred ca prietena mea are pe altul, mi-am dat seama de asta prin urmatoarele semne :
1.Nu mai imi arata conversatii cu baieti pe facebook, inainte cand veneam la ea sau venea la mine intra pe fb ei linistita si imi arata cate o postare ceva, acum daca sunt langa ea si e conectata pe fb ei tremura si nu stie cum sa faca mai repede sa se deconecteze.
2.Si-a schimbat obiceiurile, spre exemplu inainte era extrem de geloasa din orice, mie mi se parea amuzant, si ma atragea si mai mult chiar daca cate-o data ma enerva, (nu i-am spus nici o data ca ma enereveaza) brusc, nu mai este geloasa, din mai nimica, si imi spune ca nu mai i dau motive...am vorbit cu o prietena care nu o cunoaste si am rugat-o la telefon sa vorbim pe facebook cu "puiule, " "dulceata" si alte chesti, dinadins mi-am uitat facebook-ul deschis si le-a vazut, a facut pe suparacioasa 5 minute, si a zis ca ma intelege ca a fost o perioada cand ne-am certat, si ca daca vreau sa raman ca si prieteni cu "alina" (asa o cheama pe fata cu care am vorbit) sau daca ma atrage mai mult decat ea sa raman cu ea ca o sa inteleaga.
3.De cate ori vin la ea, isi dezactiveza telefonl (Vodafone) i scoate bateria, si imi spune ca nu prea are chef de telefoane, si ca nu merge bine, cum plec bineinteles ca merge (Chiar face figuri, dar nu la modul sa nu mai maerga deoc)
4.Nu mai are suspiciuni, cand i zic ca ies afara cu baieti imi zice bine ai grija te iubesc atat... nu ma mai prea intreaba cu cine, inainte era geloasa si imi zicea ca stau cu fete afara si imi cerea sa le auda vocea baietilor cate-o data
5. Ma intreaba de ce nu prea ies cu fete afara, ca nu se supara, am iesit cu 3 fete afara, am stat de la 9 seara pana la 3 dimineata cu ele, si ea nu s-a suparat, si n-a fost deloc geloasa, totus v-am spus, inainte era extrem de geloasa
6. Mi-a zis ca are incredere in mine ca nu o insel si ca nu o sa imi mai ceara fb-ul sau teleofonul la control, si cate-o data bate aropouri ca daca gasesc o fata mai draguta sa o las pe ea si sa ma duc la ea ca ma intelege..am intrebat-o de ce ma intelege si mi-a spus "a ca pentru noi ne mai certam si poate te-ai plictisit de mine".
7..Imi spune ca este de acord sa stea cu mine pana imi gasesc pe alta, totusi nu vrea sa o paraesc, si mi-a spus ca daca eu imi gasesc pe alta, si ea pe altu (Desi cred ca deja il are) sa ne inselam partenerii iar noi sa fim amanti.
8. Si-a schimbat de la coperta poza nu mai e cu noi 2, si la profil tot asa e doar ea, +a sters din poozele de la profil, si 7 poze cu noi sunt ascunse, si sunt lasate la "doar eu"
9.Nu e de acord sa-i comentez cu comentarii siropoase, a zis ca "nebuna mea" e ok.
10.Si-a ascuns prietenii pe facebok sa nu-i vad, si-a scos 2 fostii iubiti de la block, i daduse block de fata cu mine, si am prins cateva conversatii unde intrebau de ei...
11.Nu mai are chef de sex de 3 luni..cand o sarut si facem preludiu isi da ochi peste cap in semenul ca n-are chef si imi zice sa termin mai repede ca s-a plictisit
12.Nu o mai intereseaza asa mult de mine si e foarte ganditoare, sta mai mareu pe ganduri
13.Refuza sa discute cu mine despre aceasta problema, imi repete ca sunt nebun la cap si sa schimb subiectul ca o enervez, ca am prea multe filme in cap
14.De cate ori plec vorbeste prea mult la telefon, cere "intimitate" cu prietenii (Baieti ) si cand i cer control la fb refuza si imi spune ca vrea incredere
Scuze daca vi se pare stupida intrebare, dar este adevarata....am nevoie de cineva cu experienta si care a trecut prin asta... (Mentionez ca imi repeta ca daca m-am culcat cu alta fata de cand sunt cu ea sa-i zic ca o sa ma inteleaga, si doar o sa se comporte putin rece cu mine apoi o sa-i treaca "
Deci nu o inteleg, vrea sa-mi gasesc pe alta, dar sa nu o parasesc.
Va rog frumos TPU daca este cineva cu experienta in relatii, un sfat m-ar ajuta foarte mult
Mentionez am 18 ani, ea 16 (Inainte puneam poze aman 2 si comentam fara stress, si alte chesti, acum de la un timp s-a schimbat)
MULTUMESC ANTICIPAT! DAU FundaMULTUMIRI DIN INIMA!

8 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

Mda...ori flirteaza cu altii, ori chiar o arde cu vreo 2, ori s-a culcat cu unu` si nu vrea ca tu sa stii. Ea vrea sa se despara de tine, dar doar daca e din vina ta, dar totodata vrea sa fie si cu tine si sa o arda si junky gen. Tine minte mesajul meu si vei vedea, peste ceva timp, ca am dreptate, asta daca nu faci nimic acum. Mult succes

| Gabriel_Alexandru_1997_MBwk explică (pentru NoRegretsxx):

Faza e ca asta banuiesc si eu, si-a ascuns din pozele de fb, si le-a sters p-alea de la profil, cand o suna unele persoane refuza s-ai zica "Hai ca sunt si eu cu iubitul sau cu prietenul etc, ci le zice ca are treaba" 2 din prietenii ei mi-au spus ca ea le-a zis ca nu mai suntem impreuna dar ea mi-a zis ca au inteles ei gresiit, si ca doar le-a zis ca ne-am cam certat

| Z6 a răspuns:

Chm, las-o balta.Am citit doar cele 5 ''dovezi'', e mult prea clar ca fata, vrea sa cam..scape..dar subtil, de tine.
''O sa inteleg daca te atrage ea mai mult'', o fata care este indragostita, nu va spune asta niciodata.Sau ma rog, poate daca are un orgoliu prostesc, dar prietena ta e mult mai suspecta.
Eu ti-as sugera sa o lasi. Ai putea fii si putin nesimtit. ''O tii minte pe Alina? Ea este motivul pentru care vreau sa te las pe tine''(Asta in cazul in care esti o persoana razbunatoare).

| Gabriel_Alexandru_1997_MBwk explică (pentru Z6):

Nu sunt de fel razbunator, daca o las va sti exact motivul, ca sa nu planga ca fraiera, degeaba fara motiv, sunt de fel iertator pana la un punct.

| GoldenKing a răspuns:

Fii atent.De ce nu te duci tu sa clarifici cu ea? O intrebi dintr-odata cand nu se asteapta. Daca neaga existenta unuia in viata ei cere dovezi. Spune-i sa iti arate conversatiile macar cu fostii daca nu cu toti baietii cu care a fost drept dovada.Si mie imi pare ca ar avea pe cineva, eu, personal, m-as despartii de ea daca as fii in locul tau.Dar inainte sa faci asta asteapta si alte pareri.O zi buna!
P.Sbig grinaca doresti sa vorbim ceva, ma poti contacta in privat sau la intrebarea aceasta

| Gabriel_Alexandru_1997_MBwk explică (pentru GoldenKing):

I-am cerut cand nu se astepta sa-mi arata conversatiile, si i-am zis ca ori imi arata ori o terminam pentru o suspectez.mi-a zis ca-mi arata dupa ce mancam desi cam tremura la masa, i-am cerut sa-mi arata mi-a zis sa astept putin, iar apoi a zis ca sa ma gandesc sigur daca vreau asta ca ei nu i prea place ca vrea intimitate cu fetele, i-am zis ca nu vreau sa vad conversatiile cu fetele, ci doar la baieti, apoi dinadins s-a chinuit sa vomite, am vazut-o era ganditoare, se gande ala lucruri scarboase, a inceput sa planga ca nu ma gandesc la ea ca mi-e rau si alte chesti. apoi s-a facut tarziu si am plecat, i-am zis sa nu intre deloc pe fb pana a 2-a zi cand ne vedem ca sa nu stearga conversatii, si apoi mi-a zis ca i este rau si ca se culca dupa ce ajung eu acasa, desi a intrat pe fb si a oprit chat-ul, prima data mi-a orpit doar mie, eram de 30 de minute pe fb si aparea ca ea nu este conectata de 1 minut, le-am cerut unor prietenii contul mi le-au dat si la ei apaea ca e onn. si a 2-a zi mi-a arat foarte linistita conversatile, desi multi baieti cu care mi-a zis ca a vorbit nu mai erau.

| GoldenKing a răspuns (pentru Gabriel_Alexandru_1997_MBwk):

Clar dupa cum a facut te inseala. Daca tremura toata ii e frica.Probabil tine si la tine.Eu te-as sfatuii sa o lamuresti odata, si daca mai tremura spune-i si tu ca nu ii faci nimic, nu o omori.Si eu banuiesc ca tu nu ai inselat-o, asa ca daca ti-ar fi aratat ai fii putut si tu sa ii arati.Nu stiu, din punctul meu de vedere se observa de la o posta ca mai are pe cineva