| BaiatulTimid16 a întrebat:

Salutare, am 16 iar penisul meu măsoară 11 cm lungime si 12 grosime: este bine asa,o sa mai crească, pot satisface o fata?

11 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ce 12 grosime omule? Cum l-ai masurat? Ca lungime e ok. Stai linistit. Media in RO este de 14.5, dar totusi grosime 12? 12 centimetrii? E mai gros decat lung?

| Violleta2022 a răspuns:

Este un penis foarte mic si nu va fi capabil sa satisfaca o fata/femeie, iar de crescut, la varsta asta, nu va mai creste.
In situatia asta, te saftuiesc sa inveti afolosii tehnice ajutatoare pentru satisfactia femeii.

| GdX a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai facut sex sau vorbesti din auzite? Pentru a satisface o femeie este nevoie de minim 3cm. Acum daca femeia are 200kg nici bastonul politistului nu o satisface.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GdX):

Tu o ai de 3cm si sotia este satisfacuta?
Hai sa fim seriosi!

| GdX a răspuns (pentru Violleta2022):

Bai, eu i-am zis ce scrie in manualele de specialitate. Orice tanar la pubertate ar trebui sa inceapa sa citeasca carti despre sexualitate, reproducere, sarcina. Daca o aveam de 3cm eram in depresie, dar eu i-am spus omului fix ce scrie in cartile de specialitate. Nu am debitat prostii de la mine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca vei reusi sa satisfaci insa doar pe o mica parte dintre femeile cu care vei avea relatii sexuale. Din nefericire pentru tine, esti la varsta la care penisul NU va ma creste in anii ce urmeaza. Va trebui sa te inveti sa folosesti si alte organe cum ar fi degetele, buzele si limba. Multa sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

E foarte micwinking
NU o sa mai creasca.
Probabil o sa satisfaci o fata, dar nu cu penisul laughing lol

| BaiatulTimid16 explică (pentru alina2k18):

| TPUşiUPT1 a răspuns (pentru alina2k18):

Mai da-te-n **** mea da ninfomana si lasa oamenii in pace

| Necunoscut112 a răspuns:

E relativ ok ca grosime. Posibil să fie ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"12" ce? la grosime (asta nu inteleg ce inseamna)
marimea medie a unui penis erect este intre 13 si 15 cm
Penis mic 11-13
mediu 13-15,(*16)
mare: 16-19
*exista anumita confuzie unde se incadreze penisurile intre 15-16 cm, Mediu sau mare.
Marimea penisului diferea de regiune, in est e mai mica in vest e mai mare: parca rusii si mai toate tariile estice INCLUSIV ROMANIA au penisul mediu de 13, 5 cm sau mai mic
De retinut un penis se masoara de sus sau din lateral (NU DEDESUPT)