| alinus1996 a întrebat:

Salutare,am 17 ani si sint indragostita enorm de prietenul meu si el ma iubeste cu care ne cunoastem de 2 luni.El mi-a propus sa avem un act sexual si eu nustiu ce sa-i spun si mai ales ca sint virgina si ma tem.Cum credeti e normal sa-mi incep viata sexuala la 17 ani? Multumescc

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doua luni il iubesti enorm? de ce iti bati joc de termenul iubire? Ai doar 17 ani, la varsta asta ar trebui sa fii romantica, sa pretuiesti iubirea, nu sa o batjocoresti ca pe ceva lipsit de orice importanta. Iubirea inseamna altceva, trebuie sa-ti cunosti partenerul, sa treceti impreuna prin multe lucruri bune si rele, sa va respectati si abia apoi o sa apara iubirea.
la 17 ani esti prea mica sa-ti incepi viata sexuala (sub varsta minima permisa medical) si mi se pare o propstie sa-ti incepi viata sexuala dintr-un capriciu de doua luni, cun un barbat practic aproape necunoscut. ma intreb cum de accepta el asa ceva.

| Zenithf a răspuns:

Nu stii ce sa-i spui, inseamna ca nu esti pregatita pentru asta. Este cam repede sa faci pasul asta, eu zic sa mai astepti vreo 3-4 luni. Daca il pierzi din cauza asta, inseamna ca nu ai pierdut nimic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ca vârstă este acceptabilă...

Dar, având în vedere că vă cunoaşteţi DOAR de 2 luni, este cam DEVREME pentru a avea relaţii sexuale ( mai ales că eşti virgină )!

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Dacă tu îl iubești enorm asta nu înseamnă că și el te iubește la fel și merită să i te dăruiești.
Vă cunoașteți de 2 luni sau de atunci sunteți împreună?

| alinus1996 explică (pentru h3r):

Sintem impreuna

| h3r a răspuns (pentru alinus1996):

Ok, deci foarte puțin.
Te grăbești, n-o să rezolvi nimic cu asta.
Ți-am spus și mai sus, nu te încrede în orice.

| Dariusuu a răspuns:

Mai așteaptă 6 luni, nu pierzi nimic.Și dacă chiar te iubește va aștepta.

O noapte liniștită îți doresc.

| Larisssaa a răspuns:

Dacă te crezi pregătită, da.
Dar dacă nu, mai aşteaptă. Nu are rost să te grăbeşti degeaba.
Dacă el te iubeşte, aşa de mult cum spui tu, o să te aştepte. happy

Răspuns utilizator avertizat
| 26Geo a răspuns:

Pai daca erai sigura ca vrei sa incepi,nu-ti pierdeai timpul pretios aici scriind chestia asta. Sfatul meu,mai asteapta si spune-i iubitului ca esti virgina si ca vrei sa mai astepti. Ceea ce ma pune pe mine pe ganduri e ca, de ce el ca iubit nu stie de tine ca esti virgina, singura explicatie e ca nu ii pasa de tine, pentru el esti doar o "alta". Vorbeste cu el, fii sincera si vezi ce rezolvi.Mai asteapta putin, nu te grabi! Bafta

| AnnonnyMa a răspuns:

E mai bine sa astepti.din cate ai spus nu pari a fi pegatita psihic pentru sex. E doar parerea mea.

| JansonLupu a răspuns:

De ce voi toate fetele va temeti de virginitate? big grin la mine in scoala sunt din clasa a 8-a si au relatii sexuale de minim 2 ori laughing) dar voi va plingeti ca aveti 17 big grin si nati AVUT nici odata;;;;;;;;;;;;;;;;/.

| elavy23 a răspuns:

Nu te grabi, avand in vedere ca sunteti doar de 2 luni impreuna..mai asteapta.pt ca unii baieti vor doar sa te bage in pat si apoi iti dau cu piciorul. daca zice ca te iubeste, o sa mai poata astepta. pune-l la incercare: zii ca nu vei face sex decat la 18 ani, daca tine cu adevarat la tine o sa te astepte si o sa fie langa tine, sau la el cel mai important e sexul ci nu relatia in sine

| RazvAN1209 a răspuns:

In primul, rand limba romana.
In al doilea rand, daca tu il iubesti ar trebui sa o faci. rau nu poate sa iti faca ai 17 ani pana la urma.

| Eduward a răspuns:

Mai bine asteapta sa va cunoasteti mai bine.Asteapta pana o sa ai 18 ani.Baftabig grin

| loryluv a răspuns:

Seriosstraight face 2 luni si deja vrei sa intretii astfel de relatii...mai asteaptawinkingpoate decat atata isi doreste de la tine.te pup!

| uTorrenT a răspuns:

Hey, dupa 2 luni? nici chiar asa gandeste-te la riscuri. si chiar daca ai face asta nu se va intampla nimic esti mare happy incearca sa-l cunosti mai bine.