| Sage89 a întrebat:

Salutare,sunt nou pe aici dar chiar am nevoie de ajutorul vostru, de niste sfaturi.cunosc o fata de peste 1 an de zile.imi place de ea si stiu ca si ei ii place de mine dar totusi nu vrea sa iesim amandoi.de cate ori am intrebat'o m-a respins spunand ca nu este pregatita, asta cand ne'am cunoscut prima data.cand am vorbit cu ea mai recent si petrecem ceva timp impreuna ca lucreaza in apropiere.i'am zis din nou sa iesim, asta dupa un an de cand i'am zis ultima data.a mai avut relatii dar de scurta durata.in timpul asta.imi zice mereu ca este o persoana dificila, ca nu se intelege pe ea de ce se comporta asa.nu stiu parca este un zid pe care nu il pot sparge.as vrea sa ma duc la ea si sa o sarut direct fara sa zic nimic, dar imi este frica de reactia ei.ma intreb mereu de ce cu aia cu care a fost cum a putut iesi si cu mine nu poate. vorbim mereu.glumim,ne distram chiar daca este la munca.acum nu stiu ce sa zic. sper sa imi dati niste sfaturi. sper ca am explicat cat de cat sa intelegeti.multumesc

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu fii convins ca te place, poate ca te considera doar ca amic.
Sau poate ca a trecut pritr-o experienta neplacuta cu unul din cei dinainte si a ramas cu o trauma.
Sau poate ca are pe cineva de care tu nu stii.
Fa-o sa se simta in siguranta. Incearca sa ii spui ca nu te astepti la nimic dintr-o astfel de intalnire si cca nu doresti altceva decat sa va cunoasteti mai bine. Ofera-i un buchet de trandafiri rosii. Reactia ei la trandafiri ar puta sa iti dea si o indicatie daca are pe cineva sau nu happy

9 răspunsuri:
| Sage89 explică (pentru SkyPilot):

Nu stiu ca ea este prima persoana care m-a bagat in ceata, pe care nu stiu sa o abordez..nu are pe nimeni, vorbim si la telefon mereu.nu prea conteaza ora.plus ca acum cateva zile m-a chemat o prietena ei sa ii fac calculatorul dupa ce am revenit era foarte suparata ca de ce m-am dus la fata respectiva.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru SkyPilot):

thinking Imi plac raspunsurile tale, se vede ca esti trecut prin viata

| SkyPilot a răspuns (pentru Sage89):

E un semn bun, partea cu amicul si cea cu altcineva devin putin probabile happy
Incearca sa o inviti pe un impuls de momentin timp ce vorbiti la telefon. Spune-i ca e frumos afara, nu vrea sa faceti cativa pasi impreuna printr-un parc mai romantic,, eventual cu un lac? Cu fetele astea ttrebuie sa fii foarte spontan si creativ. Nu ar strica sa ai cateva idei pregatite. Si mergi pe idea de siguranta, comfort, protectie.

| SkyPilot a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Am vazut destule. Incerc si eu sa ajut atat cat ma pricep. Multumesc pentru apreciere!

| SorinTudor a răspuns:

Nu prea are sens, te place pe tine dar se combina cu altul si iar cu altul si refuza sa iasa cu tine. Eu cred ca ea nu te place pe tine ca pe un posibil "iubit" ci mai degraba ca pe un amic ca ii ti de urat atunci cand se plictiseste si are cu cine rade.

| SkyPilot a răspuns (pentru SorinTudor):

Nu stiu ce varsta ai, dar daca ai avut de-a face cu fete singure pe la 25-30 de ani, ai sti ca sunt tare ciudate happy

| SorinTudor a răspuns (pentru SkyPilot):

Eu am 23 de ani, prietena e mai mica are 20

| SkyPilot a răspuns (pentru SorinTudor):

Deci nu ai de unde sa stii despre ce vorbesc happy Poate o sa ai ocazia, fii pregatit de orice.

| SorinTudor a răspuns (pentru SkyPilot):

Bine am inteles intr-un final ce vrei sa zici dar logic te gandesti ca nu e ceva in regula cu ea daca iti face faze din astea si eu as trece la urmatoarea ca poate o faci geloasa si ii vin mintile la cap (in cazu in care nu o dereglezi mai rau) laughing