| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, in seara asta eu si iubita mea vrem sa facem sex, e prima oara la amandoi insa mie mi-este rusine sa-mi arat penisul in fata ei desi eu am vazut-o complet goala.Pur si simplu mi-e rusine, nu stiu ce sa fac, mi-e rusine si sa-mi pun prezervativul in fata ei, ce as putea face? Nu ma luati cu din astea ca daca ma iubeste ma accepta asa cum sunt, pana la urma e prima oara si cred ca toti ne-am facut griji prima oara..eu am 15 iar ea are 16, cu o luna mai mare decat mine, luna viitoare fac si eu 16 big grin Niste sfaturi pentru prima oara la baieti? Nu vreau sa ma fac de ras sau ceva de genul, vreau s-o fac sa se simta bine si in siguranta cu mine. Sper sa nu se rada pe tema asta insa nu am gasit raspunsuri nicaieri si nu am avut pe cine sa intreb deoarece mi-e rusine. Funda

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bea o bere man

| alina2k18 a răspuns:

Ohhh, sex duminica pacatosilor laughing
Tine si tu lumina stinsa, draperii trase si nu o sa iti vada penisuwinking doar o sa il SIMTAwinking

| Plato a răspuns (pentru alina2k18):

Daaa, cred ca tot cu ochii dati peste cap o sa fie, cu asta de 15 ani.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Daca era fata cu unu de 25-30 de ani, experimentat si care s-o satisfaca nu e bine, daca e cu unul de varsta ei, tot nu e bine. De fapt doar trebuie sa-ti faci norma de comentarii total nefolositoare.
E normal ca prima oara cand faci sex sa nu fii expert chiar daca ai 20 de ani. Diferenta e ca asta mic, chiar daca acum nu va rupe patul cu ea, capata experienta care ii va folosi mai tarziu ceea ce pana la urma e cel mai important lucru la varsta asta.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

"Daca era fata cu unu de 25-30 de ani... tot nu era bine". Normal, la 16 ani nu trebuie sa fie cu nimeni, nu e bine nicicum.

| daren123 a răspuns (pentru alina2k18):

Am sa tin cont de sfatul tau, mai astept comentarii.

| Plato a răspuns:

Normal ca ti-e rusine, ai 15 ani, esti un copil, daca afla maica-ta de dezmembreaza. La 22 stingerea ca maine ai scolica, deci grabeste-te. De fapt, nu te grabi, 2 minute in plus sau in minus, tot acolo e. De ras te-ai facut de mult, nu te mai ingrijora. Daca nu mi-ar parea rau de copil, as zice Doamne ajuta sa avem un nepotel.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Normal ca ti-e rusine, ai 15 ani, esti un copil, daca afla maica-ta de dezmembreaza."

Ai impresia ca toti parintii au apucaturi de astea de ale tale?laughing

"De fapt, nu te grabi, 2 minute in plus sau in minus, tot acolo e. "

Mai bine acum decat sa ai cele 2 minute jenante la 20 si ceva de ani cum probabil le-ai avut tu... DACA le-ai avut...

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Ce ar putea sa-i faca parintii? Sa-i taie puta?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Doamne fereste sa fiu eu in situatia parintilor.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Doamne fereste sa ai tu copii.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

O iau totusi ca pe un compliment.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Si ești relativ tânăr totuși, nu ai avea motive sa gândești asa.
Sigur, asta dacă ți-ai dat vârsta reala.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa cum?

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Absurd? Riguros?
Cam asa ceva.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

E absurd sa nu-ti incepi viata sexuala la 16 ani?

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

E absurd sa consideri ca nu ti-o poți începe decât după 18 ani.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper sa-ti vina fata la 14 ani sa-ti zica ca e insarcinata, sa vad cat de open-mind esti atunci.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Nu am zis ca la 14 ani e indicat.De la 16 mi se pare destul de potrivit.
Si nu, nu ar veni însărcinată. Pentru ca ar fi suficient de inteligenta cât sa știe ca trebuie sa folosească un prezervativ.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu, ca tata, ai fi perfect de acord ca fata ta sa-si inceapa viata sexuala la 16 ani? O sa vezi tu, daca vei fi pus in situatie, ca nu vei gandi asa, iti garantez. Acum probabil ai tu 16 ani si esti subiectiv, dar cand te vei maturiza iti vei schimba viziunea.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Ca mama, da, as fi de acord.
De fapt, nici măcar n-ar trebui sa știu.
De ce ar aștepta? E normal sa fie curioasa.Si la fel de normal e sa-si satisfacă curiozitatea, cât timp o face protejat

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci esti o fetita de 16 ani si esti subiectiva. Si tu ai facut la fel, de aceea sustii. Chiar si asa, cand te vei maturiza e probabil sa-ti schimbi mentalitatea asta total eronata.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Nu,nu am făcut la fel.
Da-mi un singur motiv pentru care ar fi eronata.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare atat de evident, incat orice motiv e un truism.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Nu si pentru mine

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu e de acord nici dupa 18 ani, trebuie sa fii casatorit sau macar logodit laughing))).

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Dacã toti ar gândi ca tine sigur ar ajunge copilele de la 10 ani bortoase si baieti derbedei. E psihologie inversa.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma indoiesc.

| Jay1 a răspuns:

E ceva foarte special, să aveți la încemână un lubrifiant pe bază de apă, cel mai bine se va rezolva de la sine... baftă!