| Andra_5221 a întrebat:

Spuneti "te iubesc" de la prima intalnire?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Flav, ce esti rau, trimiti copii la facut teme! Tu ai uitat in ce lume traiesti?

Cat priveste intrebarea, duminica seara am prima intalnire, dar eu sunt mai rapida: deja i-am spus ca il iubesc. Si, apropo, Flav, sper sa gandeasca ca si tine si duminica noapte sa imi spuna fanteziile sale.

Revin cu detalii luni. Daca ma ridic din patwinking

35 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, niciodata nu am spsu te iubesc la prima intalnire, inca eu fostului prieten dupa cateva luni de relatie i-am spus primul te iubesc, nu ai cum sa simti iubire de la prima intalnire, iubirea vine in timp, trebuie sa cunosti partenerul, sa treceti prin mai multe impreuna, cine iti spune te iubesc de la prima intalnire cu siguranta te minte, poate simte atractie, te place, dar nu te iubeste, exista dragoste la prima vedere... dar totusi nici chiar asa sa spui din prima te iubesc, pentru mine cuvantul te iubesc, e ceva special, si nu il spun oricum, oricand, si oricui, si cei care de obicei spun foarte des te iubesc nu inseamna neparat ca e adevarat, nu conteaza doar cuvintele ci si faptele, bafta!

| Bacemi a răspuns:

Andra daca vrei iti trimit pe privat o poezie in care intelegi ce inseamna,, Te iubesc " pentru mine. Nu spun te iubesc la prima intalnire decat daca prima intalnire este dupa ceva timp in care vorbesc cu o fata pe mess sau la tel si ajung sa o cunosc foarte bine si chiar o iubesc. La prima intalnire nu spune decat : imi placi, esti draguta, ai un zambet frumos, imi plac ochisorii tai, etc tongue

| Flav a răspuns:

Sigur, o chem si-n pat si-mi spun si fanteziile. Voi nu aveti teme, ma?

| Anca a răspuns:

Eu pana acum, toata viata am zis decat SI EU.
Te iubesc nu am zis nimanui, nici celui care mi-a fost alaturi 3 ani.

E un pic exagerat stiu. chiar daca il iubeam ...credeam atunci, acum nu mai cred ca era iubire, decat obisnuinta si obsesie ...Nu am putut scoate niciodata pe gura cuvantul asta. Cand vroiam sa-l zic mi se oprea in gat big grin

| CevaNormal a răspuns:

Sigur ca in mod normal ca nu e posibil, si nu e normal, dar sunt o multime care o spun, si mai ales baietii, la sigur ca urmaresc un scop oarecare, si cu ajutorul acestui cuvant suceste mintile fetei.

cami
| cami a răspuns:

Cum de la prima?! Chiar atat de repede ajungi sa-l iubesti? Poate, esti indragostita dar. pana la iubire mai este. Cei care o fac, nu cred ca sentimentele lor sunt reale.

| SweetCandy a răspuns:

Nuhappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu straight faceIn nici un caz happy
Te iubesc se zice atunci cand chiar simti astalove struck

| marsy a răspuns:

Nu desigur. nu e logik.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca spui ''te iubesc ''la prima intalnire, inseamna ca ai un scop bine definit si doresti ca sa iti cada in brate fata.

| Ana_6509 a răspuns:

Nu, clar nu! Eventual un smecheras care vede o fata mai naiva/prostuta i-ar putea spune asta ca sa... faca ce are in cap si apoi Pa Pa.big grin

| daii a răspuns:

Desigur ca nu.Aia nu mai e iubire, daca procedezi asa.

by daiiwinking

| theodoraafi a răspuns:

La prima intalnire? nu prea cred. dar poate exista sentimentul asta, poate il cunosti mai demult si in sfarsit ai o sansa.
eu nu pot spune te iubesc atat de usor. in relatia actuala m-am simtit fortata si acum dupa o luna, nu pot renunta la relatiestraight face

| dulc3'maria a răspuns:

Uneori dalove struckalteori nulove struck

| Tessy a răspuns:

Daca e prima intalnire de dupa impacare, da spun.

| pisoias29 a răspuns:

Spui "te iubesc" cand ajungi la profunzimea acestui sentiment si esti sigura de el. Cred ca dureaza mai mult timp sa ajungi sa iubesti pe cineva. Daca ar fi sa o zici de la prima intalnire probabil ar fi doar un impuls de moment.

| Orannginna a răspuns:

Ar putea cineva? raised eyebrows

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Daca ii zi te iubesc de la prima intalnire dupa o saptamana ce mai zic/fac? trec la.NU spun ceea ce nu simt!

| StaRmAgiC a răspuns:

In nici un cazlaughing
Abia cunosc persoana si vad c-am ce ii poate pielea, si astea. Oricum aparentzele insala mereu. Dar un "te iubesc" la prima intalnire deja este exagerat.
Daca un baiat mi-ar zice "te iubesc " de la prima intalnire, normal ca urmareste ceva si vrea sa ma prosteasca ori e un copil care nu a trecut prea mult prin viata si exprima sentimentul printr-un "te iubesc".
Asa consider euwinking

| vykkusor a răspuns:

Niciodata nu am spus "te iubesc" de la prima intilnire si nici nu voi spune.Mai intii trebuie sa cunosc acel om si daca simt ca ma indragostesc de el atunci pot sa_i mai spun.In general acest cuvint se spune din suflet, dar nu excludem si faptul ca s-ar putea sa ne indragostim de la prima vedere, acest caz situatia e deja diferita...

| Irina a răspuns:

Nu stiu daca ai studiat inca psihologie la scoala, dar ai sa vezi ca iubirea se cristalizeaza, ca si sentiment, in ani de zile. Nu cred ca e nevoie sa spun ceva in plus.

| antonia09 a răspuns:

Eu niciodata nu am spus "te iubesc" din prima, asa fara sa-mi cunosc prietenul. Iubirea este un sentiment nobil care se cladeste in timp pe baza fidelitatii, increderii, cunoasterii reciproce si doar in momentul in care aceste aspecte si-au atins cat de cat apogeul iti poti declara iubirea si in timp aceasta iubire creste.
A iubi este cel mai frumos sentiment cu care Dumnezeu ne-a inzestrat si nu se cade sa il rostim asa doar de dragul a face fericita persoana de langa noi.
Da sunt ferm constienta ca sunt cazuri si cazuri de cupluri, insa cu siguranta nici una nu si-au declarat iubirea din prima, poate doar dupa acea "saptamana oarba" in care fiecare se intrevede prin ochii partenerului si simt ca se cunosc foarte bine, aceste cazuri sunt insa foarte rare.

| udarb a răspuns:

La o fata nu trebuie sa ii spui ca o iubesti numa dupa ce esti foarte sigur pe sentimentele tale. Daca te pune cel "necurat" sa ii spui s-ar putea sa faca ce vrea din tine

| Lora_6439 a răspuns:

Daca spui "te iubesc" de la prima intalnire, inseamna ca nu stii ce-i iubirea.

| Macho a răspuns:

Da, si in afara de asta ii zic si ca e viata mea. si ca as dori sa imi traiesc restul zilelor alaturi de ea. :-s

OMG!

| buburuzzz a răspuns:

Niciodata chiar daca il iubesc...nu vreau sa-si faca aripi prea devreme! dar mai ales daca nu iubesc, cred ca nu-i voi spune niciodata

| daminushh a răspuns:

Eu nu.normalbig grin. dar am iesit la o intalnire cu un tip. f ok intalnirea. dupa ce ajung acasa.intru pe mess si din vorba in vorba imi zice te iubesc.la care eu incep sa radrolling on the floor si il intreb sigur? el se uita cam mirat la mine.oh go on in fine. dupa 5 min a iesit.nu mai stiu ceva de el de atuncilaughing (si avea 21 de ani. iar eu at 16laughinglaughing )

| Ella123 a răspuns:

Bine acum depinde de situatie.
daca este un baiat pe care dabia la cunoscut, normal nu pentru ca iubirea vine dupa 2-3 saptamana de cand esti cu el
daca este vorba despre un baiat pe care in placi de ceva timp si el stie asta poti sa-i zici...depinde de tine
sper ca raspunsul meu te-a ajutat Pa-Patongue

| Aliyaa a răspuns:

Categoric nu deoarece de la prima intalnire nu poti sa ti dai seama ce fel de om este iti trebuie ma mult timp pentru al cunoste mai bine pentru ati da seama daca il iubesti.dela prima intalnire nu poate fi vorba de mai mult de o atractie fizica nicidecum de iubire.