| elenababy a întrebat:

Te-ai implica intr-o relatie cu o persoana care nu te atrage fizic si foarte putin dpdv intelectual dar culmea ar fi ca si caracter si s-ar purta cu tine asa cum iti doresti sa fie barbatul/femeia cu care sa sa ai o relatie sau chiar sa-ti petreci restul vietii?

6 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Frumusetzea`ii trecatoare!

| Luori a răspuns:

Nu. L-as aprecia pentru caracter si celelate calitati care-mi plac, insa sa stam impreuna ar fi o greseala. Nu ma pot pacali, nu pot spune ca m-as simti bine langa el, strangandu-ma in brate (el) crezand ca simt ceva pentru el, sau atingandu-ma crezand ca sunt pe al 9-lea nor de fericire. Nu ar fi corect, l-am minti si consider ca nu am ajuns sa ma cobor sa fac un asa gest. Cred ca exista o alta fata care sa fie atrasa de tot pachetul, insa daca acea fata nu sunt eu, atunci nu-l opresc din cautarea lui.
Observ ca majoritatea s-au legat de frumusetea corpului, probabil pentru ca ai vorbit de atractia fizica, insa aceasta nu consta/se leaga numai in gradul de frumusete al unei persoanei. E vorba de chimia dintre cele doua, deci ma pot simti atrasa de un barbat chiar daca nu este idolul femeilor.

| lilandy a răspuns:

Da.De ce nu? ...Rar o sa intalnesti o asa persoana care sa te iubeasca nespus de mult, plus ca frumusetea e trecatoare...Tot batrani o sa ajungem toti odata si odata:*

| elenababy explică (pentru lilandy):

Sunt de acod cu tine ca toti imbatranim... Eu am 28, el 43 problema e ca nu ne-am vazut fata in fata inca dar el e foarte indragostit de mine, insa eu presimt dupa ce i-am vazut pozele ca nu pot sa am aceleasi sentimente fata de el, nu ma simt nici macar atrasa, nu-i frumos ce zic. Prieteni putem fi, insa iubiti din punctul meu de vedere nu cred...

| lilandy a răspuns:

Cel mai corect e sa faci ce-ti spune inima.Pana la urma, esti tanara, ai toata viata inainte si o sa poti sa-ti gasesti jumatatea de acum in colo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da şi m-as strădui să îi înţeleg ideile, poate o să găsesc o parte frumoasă şi din punct fizic şi intelectual.