| OliCT a întrebat:

Unui baiat ii place de mine, dar nu sunt sigura ca ma iubeste sau doar profita pentru ca sunt mereu singura in casa (parintii plecati la munca in strainatate). Voi ce parere aveti?

93 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Iti dai seama daca te iubeste prin faptele sale fata de tine, prin timpul care ti-l acorda, prin soaptele alea dulci la ureche cand va puneti la somn. Daca nu simti ca esti iubita si doar profita de tine, lasa-l. Exista baieti dispusi la o relatie serioasa

| Ade_Adelina_1995_DHoZ a răspuns:

Nu cred ca ar putea profita ca esti singura in casa ci ar putea profita ca parintii tai sunt plecati in strainatate in fine depinde si de ce stare materiala are el daca are o stare materiala buna asta nu cred ca inseamna profitat. Si daca tie iti place de acel baiat il iubesti cu adevarat pot sa ii pui anumite intrebari si daca iti va raspunde sincer asta inseamanaca ca tine la tine dar ar fi bine sa ii cunosti si familia sau macar o parte din ea.

| R0R0 a răspuns:

Depinde.
Daca iti cere mai mult sa va petreceti impreuna noptile, atunci doar profita de tine.
Altfel, s-ar putea sa te iubeasca!

| 7ste a răspuns:

Atata timp cat iti aduce si un buchet de capacoperchelite i ok

| 7ste a răspuns:

Atata timp cat iti aduce si un buchet de caracoperchelite i ok

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Având in vedere ce spui, ca ești singura si asa mai departe, eu cred ca el încearcă sa profite pe seama ta. Imi pare sincer rau, nu vreau sa iti stric visele insa chiar cred ca profita de tine. Ar trebui sa il tii la distanța.

| visulmeu a răspuns:

Eu iti zic simplu, nu fi proasta, gandeste, studiazal ce vorbeste, si daca tot vorbeste de sckin, sckin... Da, da profta baiatu.

| Tcacisin_Maxim_1998 a răspuns:

Eu ca baiat ma gindesc ca mai mult profita

| Astaeparereamea a răspuns:

Daca avem bani trebuie sa fim prosti? Nu, numai tu poti face o persoana sa profite, greseala iti apartine.

| LauraHM a răspuns:

Sunt prea putine detalii pentru a ne da seama de situatie. Sunteti deja impreuna sau el doar umbla dupa tine?! Daca s-a uitat la tine e clar ca ceva ii, chiar daca e vorba doar de atractie fizica(orice relatie incepe asa). Sunt o multime de fete singure si usor de fraierit, etc...ai inteles tu ideea. Daca a ales sa fie cu tine e clar ca se simnte atras de tine intr-o oarecare masura.Si baietii au sentimente, la fel cum si fetele au nevoie de sex. Si daca ii place de tine e normal sa isi doreasca sa faca si altceva cu tine dar nu trebuie sa se ajunga imediat la asta. In mare parte depinde de tine, daca o sa il sti tine langa tine si daca il poti face sa aiba sentimente pentru tine, sau daca o sa il faci doar sa te vada ca pe o fata singura de care poate profita.

| pantera30 a răspuns:

Pune-l la incercare vrzi cerei crva ce e al lui. Sibtinebmult lavacel lucru si vezi daca ti l-ar da. Si incearca iubirea platonica bazata pe respect sinceritate ajutor neconditionat mangaieri saruturi dar nu sex daca nu rezista nu e pentru tine.

| Dede7747 a răspuns:

Unui baiat ii place de mine, dar nu sunt sigura ca ma iubeste sună ciudat laughing mă rog ..Doar tu stii cum se poartă cu tine dacă incearcă să te atingă s-au alte chestiii gen clar vrea sex baiatu laughing) dacă nu te iubeste baftă :*

| florina2001 a răspuns:

Hei. Probabil doar te simpatizeaza...dar nu poti sa stii ce gandeste el. Poate sa stea cu tine si ca sa-ti tina de urat, priveste si partea buna a lucrurilor. Incearca sa vorbesti cu el despre asta, cand este el pus pe povesti si etc laughing daca stii ce zic. Oricum tu il cunosti mai bine, nu prea stiu ce sa zic.

| doctorandus a răspuns:

Ori ai incredere in el, ori nu ai. In dragoste nu se ofera garantii.

| masokista a răspuns:

Daca tu il iubesti, si esti sigura ca si el o face, nu ar avea de ce sa profite de tine. doar daca nu cumva ai pus *** la bataie... atunci te va lua drept proasta si va rade de tine cu alti baiteti si le va zice chestii de genu' :,, ba, aia e parasuta (scuze pentru expresie ) puteti sa o fu***i toti ca, ea da *** la bataie! daca stii ca ai fost cuminte, nu ai de ce sa iti faci indoieli!

| maryus24 a răspuns:

Ce inseamna singura acasa?

Daca stati si discutati, nu inseamna ca profita de tine.

| Goete a răspuns:

Dai foarte putine detalii... Dar daca merge la tine, faceti sex si pleaca, e probabil ca vrea doar sex

Răspuns utilizator avertizat
| TheAl3x a răspuns:

Vine cineva la mine

| OoBunnyoO a răspuns:

Este destul de greu de spus daca te iubeste sau nu, daca nu stim nimic despre relatia voastra.
Da semne ca ar profita? Insista mereu sa stati la tine acasa, nu vrea sa mergeti in oras, este nesimtit cu tine in fata altora etc? Daca da, atunci probabil profita.

| kiri11 a răspuns:

Cred ca este barbatul visurilor tale laughing. Daca-l mai si inviti la un film s-ar putea ca a 2-a zi sa nu-l mai vezi. big grin

| Holy2010 a răspuns:

Voi realizati ca e reclama unui FILM?!
Sunt doua postari cu linkuri referitoare la asta.

| nbghgkj a răspuns:

Cu siguranta te iubeste happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Zi mersi ca ai gasit unul care macar sa te viziteze!
De ce profita el? Tu de ce-l primesti daca il crezi un nimic!
Mereu ma certa sora-mea ca prietenii mei profita de ea!
e ciudatenie!
Tu nu ai instincte? Daca te iubeste bine ce mai vrei? Daca te insala, va veni implacabil si vremea asta, vei gasi altul, macar rezolvi prezentul.
Poate chiar te place insa.Nu exista garantii, NICIODATA intre barbati si femei!
Sunt si alte realitati.

| Mostafa_Emil_1983 a răspuns:

Futetiva

| Marynnella a răspuns:

Cred ca profita, la prima vedere spun. Depinde de faptul cum se comporta cu tine. Ce propuneri iti face, cum iti vorbeste... Tu decizi daca trebuie sa te pui cu el.

| LordCroft a răspuns:

Unde stai? laughing)

| Denis269 a răspuns:

Depinde, daca e gen calm, cuminte si restul poate doar te iubeste, dar daca il vezi rau, smecher si altele vrea doar sa profite! (daca ma intelegi)

| educatoareata a răspuns:

Nu va intalniti mereu acasa, intalniti-va si in alte locuri, iesiti la un suc, vorbiti, comunicati, si asa vei observa daca ii curios de tine! Daca se intereseaza de persoana tahappy Propune-i tu sa iesiti la un film sau la un suc in oras si vezi cum se comporta cu tinehappy Succes