| OliCT a întrebat:

Unui baiat ii place de mine, dar nu sunt sigura ca ma iubeste sau doar profita pentru ca sunt mereu singura in casa (parintii plecati la munca in strainatate). Voi ce parere aveti?

93 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Mno, sigur nu te iubeşte. De la "a plăcea" la "a iubi" e un drum extrem de lung.
Tu îl cunoşti, ar trebui să fii în stare să-ţi răspunzi la asta.

| neutrino a răspuns:

El te iubeste, tu nu simti nimic?

| RAY a răspuns:

Cand esti singura acasa cu el ce faceti?

| belealacasaomului a răspuns:

Zici ca el profita,,, nu vreau sa fiu rau cu tine dar se pare ca si tie iti place,,,, daca te indoiesti de iubirea lui nu il mai primi o zi doua si asteapta reactia lui

| belealacasaomului a răspuns:

Zici ca el profita, nu vreau sa fiu rau cu tine dar se pare ca si tie iti place, daca te indoiesti de iubirea lui nu il mai primi o zi doua si asteapta reactia lui

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti vei da singura seama daca il vei tine la "respect" o scurta perioada de timp comportandu-te mai "rece" fata de el. In cazul in care va reveni iar si iar, va fi indiciul clar ca te iubeste si nu are doar intentia de a profita de tine. Poti experimenta fara teama, deoarece orice se va intampla ii va dezvalui caracterul lui adevarat precum si adevaratele sentimente ce le are fata de persoana ta. Succes.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Daca o sa fie de acord sa mai astepte pana sa faceti sex si nu o sa te preseze, in cateva luni iti poti da seama daca te iubesti sau doar vrea sex de la tine

| Aвαzαgσяαтн a răspuns:

Păi, în primul rând ar trebui să știm și noi care este durata acestei relații, dacă simți că e sincer, dacă vă potriviți! Pe aici sincer să fiu, nu sunt psihologi, deci părerea mea sună așa :

Dacă observi că : îți cere bani, nu prea îți dă atenție, vine la tine doar în cazul în care accepți să faci dragoste cu el și așa mai departe, clar profită! În cazul în care vezi că este atent, se simte bine în prezența ta și nu este MATERIALIST, da, ține la tine! happy

| OliCT explică:

Hei!

Trebuie sa va marturisesc ceva: de fapt, eu nu exist, sunt doar un personaj fictiv din filmul "Lumea e a mea" ai fac parte dintr-o gasca de zile mari: Larisa, Florin, Oli, Aura si Ana.
Chiar daca eu nu exist, probleme mele exista.

Asa ca facem un concurs aici pentru voi, gagici si printi, sa ne ajutati sa le rezolvam si sa castigati o invitatie dubla la filmul nostru.

Premiera filmului se intampla pe 23 octombrie si vrem sa fiti alaturi de noi, asa ca o sa premiam cele mai marfa raspunsuri la ce intrebam pe aici. Concursul este valabil pentru toti cei care ne-ati ajutat pana acum si pentru voi care ne raspundeti in continuare.
Fiecare din gasca noastra de 5 pune la bataie cate o invitatie dubla care ajunge la cel mai misto raspuns si pe 21 octombrie aflati cine castiga. Dam reply in aceeasi zi la intrebarea respectiva cu norocosul ales prin www.random.org.

Pana ce rupem marile ecrane ne cunoasteti aici https://www.youtube.com/watch?v=yjqd42noZ88 si ne intalnim aici https://www.facebook.com/lumeameafilmul?fref=ts.

Hai la premiera in cinematografele din toata tara, pe 23 octombrie, sa vedem cel mai smecher film. Pana atunci…
#caremirezolviproblemele
#vreiinvite

Regulament complet, aici: http://www.tpu.ro/blog/?p=5224

| Crisu a răspuns:

Hei! Una e sa ii placa si alta e sa te iubeasca. Sunt doua sentimente complet diferite. E drept ca pentru a ajunge la iubire, intai trebuie sa treci prin etapa de "imi place de el/ea". Daca profita sau nu doar tu iti poti da seama. Depinde cum se comporta cu tine.

| darrio2007 a răspuns:

Daca faceti sex cand vine la tine e clar ca profita.Ce parinti ai de te-au lasat singura acasa?

| cristi10grei a răspuns:

Vrei sa fiu sincer cu tine? profita de tine! se foloseste de tine, pot spune chier ca esti o carpa pentru el

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Din ceea ce spui se vede clar faptul ca acel baiat nu te iubeste cu adevarat ci doar profita de tine.

El e multumit intrucat esti singura mereu si poate sa-ti faca tot ce vrea caci ii permiti. Daca tii le el atunci invata-l cum sa se comporte chiar daca sunteti singuri. Nu-i permite anumite lucruri! Nu esti jucaria lui!

Ce parere sa am?

Depinde despre ce inseamna acel "profita". Daca este obsedat sexual atunci renunta la el! Te vrea doar pentru corp, atat. La un moment dat o sa te arunce intrucat o sa se "plictiseasca".

Daca tii la el atunci nu-i mai permite anumite lucruri! Daca se comporta urat cu tine, daca profita, daca te obliga sa faci anumite lucruri atunci cand sunteti singuri atunci renunta la el!

Succes!

| kyliejenner a răspuns:

Alte detalii nu ai dat. de unde sa stim noi ce e in capul lui sau cum se desfasoara relatia voastra?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul nu are nici o vina, el doar isi urmeaza instinctele antropologice, absolut rationale dpdv antropologic, problema este ca tu esti cea care i-ai dat de inteles ca esti singura acasa, numai un bleg nu ar profita de oportunitatea asta, daca nu esti in stare sa-i oferi sex, opreste relatia asta si nu-i mai irosi timpul baiatului aiurea

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru belealacasaomului):

Normal ce ii place la donsoara ce credeai de ce crezi ca i-a spus ca e singura acasa? pu n pariu ca de fiecare data il asteapta cu balele afara laughing), in locul lui eu as merge la ea acasa si as arata o indiferenta rece numai sa o vad cum turbeaza din cauza ca nu ii dau de inteles ca o vreau tongue laughing

| MrLv_Edyy_1994 a răspuns:

Vrea doar sa ti-o traga. crede-ma! big grin Asa-s unii baietii! sa nu ai incredere in el!winking

| OliCT explică:

Buna,

Cei 5 castigatori ai concurului http://www.tpu.ro/blog/2015/10/15/regulament-concurs-lumea-e-a-mea/ sunt Dumitrescu_marius_1995, Corbulalbrosu, Margaux, Alexandra_Madalina_1990 si AliGab

Va multumim tuturor pentru participare si va invitam pe toti sa veniti in cinematografe, incepand cu 23 octombrie, la premiera filmului LUMEA E A MEA.

Castigatorii sunt rugati sa imi trimita un mesaj privat cu datele de contact pentru a putea intra in posesia invitatiilor duble la film.

O zi frumoasa!

| Cσcσ a răspuns (pentru RAY):

Teme sigur nu fac. laughing

| RAY a răspuns (pentru Cσcσ):

Ce vorbesti la noi in Romania avem tinere generati super inteligente care adore sa invete, saraci si bonavi merg la scoala de dorul profesoarei care arata bine

| Kira5854 a răspuns:

Niciodata nu te iubeste din prima, dar daca te place, sigur o sa iesiti in oras in parc etc. nu la tine acasa, in plus, cum ar putea profita ca esti singura acasa, te referi la petreceri sau chestii de genul sau la sex, nu inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tragel si tu de limba fara sa-si dea seama.Dar totusi el poate te place dar de iubit nu stiu ce sa zic ca na...A iubi si a placea nu-i tot aia.

| Cσcσ a răspuns (pentru RAY):

Mie-mi spui?! Am si eu un specimen de-asta acasa.hee hee

| bubalol a răspuns:

Eu zic ca te place, parerea mea. Daca simti ca profita atunci vorbeste cu el si intreaba-l daca te iubeste cu adevarat si sa o dovedeasca.

| Xpressurself a răspuns:

Baietii nu profita in sensul in care crezi tu, baietii incearca acolo unde se poate. ar fi culmea sa incerce unde nu se poate laughing
data vii toare spune-i sa "profite" de tine la el acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da.si stii si tu.ca doar nu tea cerut cu inel, flori vrajeala bla-bla-bla.doar vrajeala, iubire vesnica, chestii din astea.

| daianna3 a răspuns:

Cred ca profita!

| HuNterukh a răspuns:

Probabil vrea să bage vaporu-n port.

Răspuns utilizator avertizat
| σκμ a răspuns:

Mă doare la bască.