| Broadband a întrebat:

V-ati indragostit vreodata de o persoana nepotrivita ( cu iubit. iubita)? ce-ati facut in privinta asta sa treceti peste

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, e imposibil practic. Am placut o data un baiat despre care am aflat apoi ca era intr-o relatie. Dar de la o simpla placere pana la dragoste este o durata lunga, sunt necesare intalniri, cunoastere, intimitate, gesturi din partea lui si a ta. Lucrurile astea nu sunt posibile in siutuatia in care el are o alta relatie, deci nu poti construi o iubire (doar daca te minte si tu nu verifici, ceea ce este o prostie pe care nu am facut-o).
Cum am trecut? Era o simpla placere, m-am concentrat pe invatat si in 6 luni imi trecuse ca si cum nu a fost.

| Nairelua a răspuns:

Pai... nu! Dar uite ce as face eu: nu incerca sa il/ o eviti pentru ca o sa fie mai rau pentru tine; daca pana acum ai stat in casa, iesi afara si distreaza-te cu prietenii pentru ca mereu ei te vor face sa zambesti( si ma refer la prietenii adevarati nu la "gasca"), spune cuiva de incredere lucrurile astea deoarece te vei simti mai usurata siiiii mananca mancarurile care iti plac cel mai mult ( n-ai idee ce efect miraculos are mancarea asupra personalitatii ). A! Si nu iti ascunde sentimentele... Daca te supara ceva spune, daca esti fericita atunci zambeste!
P.S: Am prietene care au trecut prin asta si acum sunt bine mersi. Dar daca nu poti sa il/o uiti atunci intrebate daca persoana aceea chiar merita si daca da atunci mai bine nu ai mai renunta la el/ea.

| DroGhys a răspuns:

Persoana nepotrivita da, dar cu iubit/a niciodata.
Nu ai cum sa iubesti o persoana care este cu altcineva, poate doar sa o placi. Ca sa te indragostesti este nevoie de timp, intalniri, cunoastere ( nu are rost sa repet ce ti-a spus si Brigaela).
Parerea mea este sa termini acum totul pana nu iti va placea si mai tare si poti ajunge poate sa strici o relatie foarte frumoasa.

Ps: Mai sunt fete/baieti!winking

| neutrino a răspuns:

Am apelat si la ratiune atunci cand am vazut ca inima o ia razna rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. doar un idiot se arunca cu "capul inainte intr.o relatie fara sa cunoasca macar putin partenerul/A. de aia majoritatea "relatiilor" in ziua de azi tin maxim cateva luni. e totusi amuzant cand ii auzi cat de mult se iubesc ei rolling on the floor, iti e mila de prostia lor

| FataDinLume a răspuns:

Chiar ma aflu in aceasta situatie.Ce fac ca sa trec peste? Il evit cat de mult pot. Cand el se afla in sud eu sunt in nord.Ma prefac ca nu il vad, imi cobor privirea si merg inainte. In timp, sentimentele mele s-au diminuat. Dar de fiecare data cand il vad, imi spun ca nu se va uita la mine mai mult decat ca la o amica, chiar daca intr-un cotlon al mintii cred ca ma place. A fost iubitul prietenei mele cele mai bune si consider ca nu e corect fata de ea, ca intr-o buna zi sa fim impreuna. Evita persoana respectiva, cand iti apare in minte fa orice alt lucru. Eu imi dadeam palme ca sa ma trezesc la realitatelaughing
Sau ii poti apune ce simti, iar daca nu simte la fel vei fi dezamagit/a si vei uita de persoana respectiva, stiind ca el/ea te place/iubeste, dar acest lucru doare.

| Broadband explică (pentru FataDinLume):

Pai eu in decurs de 3 luni am facut un curs cu fata respectiva si m-am imprietenit cu ea acum discutam pe facebook orice ma intelege si o inteleg la orice dar ea are iubit de 3 ani si mi-a zis ca nu poate sa-l lase ca doar glumim cand vorbim seara. practic e un fel de flirt eu ii povestesc orice despre iubire ca imi plac ochii ei si ea o da in glume etc ca ii place firea mea ca sunt sincer de treaba altfel decat majoritatea si acum inima a luat-o razna eu stiu ca n-are cum doar are prieten dar simt ceva pentru ea. am vazut ca evitarea sa mai discut cu ea are efect dar pe de alta parte nu pot sa nu o intreb ce face sau ceva

| Broadband explică (pentru Brigaela):

Nu e imposibil atata timp cand te vezi cu persoana respectiva si discuti orice si ii vezi punctele forte si punctele slabe si mai ales daca iti place cum e firea ei. atunci s-a aprins scanteia

| Broadband explică (pentru Brigaela):

Nu e imposibil daca te vezi cu persoana respectiva de mai multe ori in decursul unei activitati si practic accepta sa discutati despre orice si te intelege
de la asta si pana la aprinderea scanteii e doar un pas

| Broadband explică (pentru Broadband):

Scuze pentru dublu post. telefonul

| FataDinLume a răspuns (pentru Broadband):

Incearca sa nu ii mai zici nimic, sa nu ii mai scrii, sa fi putin distant fata de ea. Daca va observa comportamentul tau ciudat, isi va da seama ca ceva s-a intamplat si te va intreba. Daca va face acest pas, parerea mea este ca si ea are sentimente pentru tine, dar tine prea mult la relatia actuala ca sa renunte. Daca nu va face acest pas, timpul le va rezolva pe toate, chiar daca va trece greu.

| Broadband explică (pentru FataDinLume):

Astazi n-am s-o mai intreb de vorba astept sa vad ce zice ea
ca eu am de suferit nu ea

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Broadband):

De la scanteie la dragoste mai trec multe luni, in care trebuie sa raspunda si el al scanteie, altfel nu ai cu cine sa construiesti dragoste (ma refer la sentimentul adevarat, nu la obsesii aiurea)