| MaRiiH a întrebat:

Vă rog ajutațimă., Iubesc o fată enorm. ea are un prieten cu care nu se înțelege deloc... și din cate am aflat de la ea e posibil o despărțire. o iubesc mult, am o conversație cu ea îmi puteți spune ce credeți?, mă place, nu. :
Ea : nu te inteleg.
EU :Nu vrei să mă înțelegi
EA :nu te faci inteles
EU : off
EA : off.daa
EU : Eu nu înțeleg ce nu înțelegi tu laughing)
EA : mda complicatt
EA : nu inteleg.ce crezi tu ca ar trebbbui sa inteleg din ce mi.ai zis
EA : doamne parca sunte turciii
EA : laughing)))
EU : laughing), ce nu înțelegi? că te plac?
EA : exact!
EU : laughing) ce nu înțelegi?
EU : Nu-i așa greu
EA : estee
EU : dc?
EA : hai mai Marii..cum sa ma placii?/
EA : nu ma pot obisnuii cu ideea
EU : Păi te știu de 6 ani, am multe motive să te plac
EA : de 6
EA : serios?
EU : da
EA : mm. zici ca ai multe motive sa ma placi?
EU : da
EA : cum ar fi?
EA : acum ascult melodia pe care mi.ai trimis.o
EA : a lu DMc
EU : Păi, ești frumoasă, inteligentă, îmi place când râzi, când zâmbești, Esti puțin sensibilă, amuzantă, îmi place cum te îmbraci
EA : iti place cu zambescc?
EU : Da
EA : hihhi
EA : si mie imi plac ochii taiii..superbiii
EA : hihi
EU : Acum înțelegi nu?
EA : Da, ..inteleg!
EA : eu mereu am stiu ca ti la mine, dar nu am crezut vreodata ca ata de mult
EA : atat
EU : Eu am fost prost că trebuia să-ți spun de mult, dar
EA : asta este
EU : mda
EA : bu stiu ce sa ma ziicc >(
EU : Nici eu
EA : imi este dor de tine...
EU : Și mie de tine, nu te-am văzut de mult
EA : daa
EA : o sa inceapa sc si o sa ne vedem

12 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Ce dragut!

| neutrino a răspuns:

Sigur ca te place, dar momentan il place mai mult pe el. Nu dispera, orice relatie are si un sfarsit, asa ca fii pe faza!

| zăGhost a răspuns (pentru neutrino):

Orice relaţie are şi un sfârşit? Atunci ce spui de bătrâneii din parc, care se ţin de mână şi la 80 de ani.
Nu zic în niciun caz că ar fi cazul fetei menţionate de voi, dar totuşi... o generalizare pripită.

| neutrino a răspuns (pentru zăGhost):

Au fost candva, nu demult, alte timpuri. Oricum eu m-am referit la relatiile din adolescenta zilelor actuale si nu am luat in calcul nici exceptiile.

| zăGhost a răspuns (pentru neutrino):

Scuză-mă, dar nu mi-am dat seama că vorbeşti doar de adolescenţi.
În rest, cred că viziunea ta e puţin cam pesimistă, dar asta-i altă poveste.

| KeporLove a răspuns:

Te place! A ramas surprinsa de faptul ca i-ai zis, cand incepe scoala incearca sa o faci sa se simpta speciala nu cum o face actualu ei preten. Dar nu te bucura foarte tare nu se stie niciodata pe cine alege ea. pe tine sau pe el. Mai vorbeste cu ea incearca sa vorbesti deschis cu ea nu te schimba foarte mult fata de ea.

| MaRiiH explică (pentru KeporLove):

Vorbim pe fiecare zi, îi spun de fiecare data că o iubesc, și o să-i spun în continuare..., Mulțumesc că mi-ai acordat atenție. happy

| snakesnake90 a răspuns (pentru MaRiiH):

Nu-i mai spune ca o iubesti! Las-o sa descopere singura! Greseala mare faci!

Daca nu intelegi de ce, o sa iti dai seama cand n-o sa accepte sa fiti mai mult decat prieteni.

| MaRiiH explică (pentru snakesnake90):

Cum să descopere singură., poate și ei îi este greu să își exprime sentimentele față de mine. la asta nu te gândești.

| snakesnake90 a răspuns (pentru MaRiiH):

Sentimentele nu se "exprima" prin vorbe.

Repet din nou, faci o mare greseala ca-i spui "te iubesc" fetei cu care doresti sa fiti intr-o relatie. Acelasi lucru o sa-ti zica foarte multi.

| MaRiiH explică (pentru snakesnake90):

Cum să-i arăt că o iubesc? Mă poți ajuta?

| snakesnake90 a răspuns (pentru MaRiiH):

Nu trebuie să-i arăți. Dacă e o fată cu capul pe umeri, îsi va da seama că ți la ea și bineînțeles, dacă va aprecia acest lucru, îți va acorda o șansă.

Dar, mare grijă să nu fii prea insistent cu "te iubesc".