| baiat18 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Salut TPU! Am si eu nevoie de niste sfaturi/pareri. Sunt baiat, am 18 ani si sunt cls a 12-a. Acum vreo 2-3 saptamani am cunoscut o fata pe mess si de atunci vorbesc cu ea (suntem din orase diferite ). Problema e ca ea are doar 13 ani >:". Insa mie imi place caracterul ei, felul ei de a vorbi si modul in care gandeste ( surprinzator de matur pentru varsta ei ), dar ea nu ma prea recunoaste la scoala. As vrea sa ii castig increderea, deoarece e o fata speciala, cum mai rar gasesti in zilele noastre...cateva sfaturi? Mentionez ca nu ma grabesc si nu vreau doar "sex" ca toti purandeii de pe aici. P.S.: 1)Aaa. si imi e frica sa nu cumva sa mi-o fure altul 2) Nu-s nici pedofil si nici nu am ganduri ascunse in legatura cu ea. 3) As dori raspunsuri care sa ma ajute, fara mistouri. Multumesc ca ati citit atat

12 răspunsuri:
| PsihinG a răspuns:

Din cate inteleg de la tine, sunteti din orase diferite, dar invatati la aceeasi scoala. (sper sa fi inteles corect).
Daca iti place de ea si nu vrei altceva decat prietenia ei este ok.
Discuta cu ea in continuare arata-i ca o placi, poarta-te cu ea ca si cum ai fi un frate mai mare.
Daca vrei sa fie iubita ta, ai de asteptat inca 4 ani de acum incolo si ea se poarta asa cu tine pentru ca e constienta de diferenta de varsta dintr-e voi si nu poate sa spuna celor de varsta ei ca sunteti prieteni.

| lukeskywalker a răspuns:

Bai fii serios, ce-i asta? nu esti "pedofil"dar mentionezi ca nu vrei "doar sex", concluzia ca vrei si de asta, dar nu numai, cu o fata de 13 ani? te-ai lovit la cap? sau chiar nu esti incapabil sa ai una mai mare? de fapt e clar ca nu esti capabil pentru ca vrei sfaturi si pentru una de 13 ani! cum fara"mistouri", cand pui o intrebare atat de stupida? si da, nu "vrei sex ca toti puradei de aici" vrei sex cu o "puradica"...de fapt ar trebui sa fim bucurosi ca nu vrei cu un "puradel"...

| baiat18 explică (pentru lukeskywalker):

Ce ar fi sa citesti si sa scrii mai atent data viitoare ca te contrazici singur?! O vreau ca amica desteptule si vreau sa aiba incredere in mine. NU ai tu de unde sa stii ce pot si ce nu pot eu. Nici nu avea rost sa imi pierd timpul sa iti raspund la mesaj. Cati ani ai tu mah?

| lukeskywalker a răspuns (pentru baiat18):

Daca tie ti se pare ca ai gasit vreo eroare de logica, sau una gramaticala in ceea ce am scris acolo inseamna ca nu stii limba romana! Eu stiu doar atat:esti incapabil sa-ti rezolvi singur problemele si trebuie sa apelezi parerea altora, daca la varsta asta nu stii sa interactionezi cu alte persoane si sa-ti exprimi "mirificele" sentimente atunci ai o problema "mah"! chiar trebuia sa fie toata lumea de acord cu tine sau care ti-e problema?! intrebare retorica, nu te obosi sa scrii...

| baiat18 explică (pentru lukeskywalker):

Ia fii atent: "sau chiar nu esti incapabil ","nu "vrei sex ca toti puradei de aici","un "puradel"..."
Corect era chair nu esti capabil, si daca ma citezi citeaza naibii ca lumea nu baga de la tine. eu am zis purandel, nu "puradel" cum zici tu.
Si daca vrei iti arat greseala de exprimare si in al doilea coment al tau ca sa nu mai faci pe batman. Puteai sa te abtii de la comentarii daca ti se pare o intrebare stupida.
Vezi-ti acolo de ale tale..."puradel"-ule.

| lukeskywalker a răspuns (pentru baiat18):

Deja incepi sa fii plictisitor, raspund cand vreau eu la ce vrea eu, e o tara libera! mai retard ca deja nu mai pot sa-ti spun altfel:cuvantul "purandel" nu exista in limba romana, versiunea corecta e "puradel"(iti dau si un link ca oricum esti probabil prea inapt sa gasesti in DEX http://dexonline.ro/definitie/puradel/paradigma). Mai retard(iti zic pentru a doua oara, poate asa iti accepti conditia) cand spui "P.S.: 1)Aaa. si imi e frica sa nu cumva sa mi-o fure altul "e clar ca nu vrei amicitie, ca amica poate sa fie cu o mie de baieti, asa ca lasa vrajeala si impresiile pe alta data si inainte sa fii "cool"si sa corectezi lumea invata limba romana...sa cresti mare! si poate reusesti sa iei si bacul cu un pic de noroc si dupa aceea spune-le "purandei"altora...

| lukeskywalker a răspuns (pentru lukeskywalker):

Wow,imensa mea greseala a fost ca din neatentia am scris incapabil in loc de capabil, grav!laughingarata-mi o greseala in al doilea comment, app se scrie cu doi de "m"domnul mare vorbitor de engleza.dar tu n-ai de unde sa stii pentru ca ai invatat engleza din filme...

| baiat18 explică (pentru lukeskywalker):

"si trebuie sa apelezi parerea altora" -Iti lipseste un mic "la", dar pentru unii e tot aia laughingti-am zis ca iti arat daca vrei. Nu am zis ca e corect sau nu cuvantul purandel ci doar sa citezi ca lumea data viitoare. Oricum la limba romana te bag in buzunar laughing poate ai vrut sa zici ca e corect cu doi" m" (nu cu doi "de" m). Mai treci din cand in cand pe la scoalawinking poate se mai prinde ceva de tine. Fii sigur ca imi iau bac-ul laughing O zi buna, te rog nu ma mai umple de comentarii pe aici...

| lukeskywalker a răspuns (pentru baiat18):

Domnul carte baga lumea in buzunar la limba romana, scrie foarte clar "se scrie cu doi de "m" "vezi in gura sau ce ti s-a intamplat? esti prea plin de iubire si nu mai stii sa citesti probabil! copilas cand o sa cresti mare si o sa intri si tu la o facultate si o sa faci macar jumatate din lucrurile pe care le-am facut eu in scoala atunci sa trimiti pe altii la scoala, pana atunci gura mica si ochii dupa fete de 13 ani, ce sa-i faci atata poti atata faci, nu poti sa ceri mai mult! n-o sa-ti "umplu"de comentarii pe aici ca nu are rost, esti irecuperabil si oricum "purandica"ta nu o sa fie niciodata cu tine pentru ca oricat de naivi ar fi copiii la varsta de 13, tot o sa inteleaga ca esti doar un disperat! sper sa primesti o serioasa lovitura in cap si sa-ti revii, evental de la un frate mai mare al ei sau de la tatal ei, sau ai putea sa te arunci de pe un bloc...

| baiat18 explică (pentru lukeskywalker):

Tocmai aia e problema ca nu se scrie cu doi "de" m. Vad ca nu intelegi ca "de"-ul acela e in plus. Total in plus. Intreaba-ti profesorii de la facultate si o sa vezi cum e.winking

| lukeskywalker a răspuns (pentru baiat18):

Mai informeaza-te;-)

| magdutsa29 a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta... spune`i ca vrei cv serios cu ea si nu vrei sa ti bati joc de ea... daca esti a12a e rau pentru ca tu vei pleca la facultate si o vei lasa singura(probabil) dar daca vrei sa dureze, spune`i ce intentii ai cu ea si sa-ti acorde o sansa
happy