| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Am o intrebare: Exista vreo posibilitate sa influentez dorinta sexuala a unei fete? Sunt cu o fata de 3 ani, o iubesc foarte mult, insa pana acum nu am facut sex cu ea, in 3 ani. Pur si simplu nu simte, daca o intreb imi zice ca nu simte si nu pot face nimic, m-am purtat dragut, ba chiae exemplar in multe randuri, dar degeaba. Mentionez ca are 18 ani aproape, eu 20 si e virgina. Vreau sa stiu cateva pareri, pur si simplu de la un timp chiar simt o nevoie foarte mare, insa ea e cam invers, cand era mai mica simtea si voia, acum nu mai simte nimic, ce sa fac? Am incercat aproape orice cu ea, dar nu simte sa o faca.

58 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

O poti lua usor fara sa ii spui ce ai de gand si ca vrei. Invit-o la tine la film, tine-o in brate, sarut-o pe gat, atinge-o usor si senzual pe sub bluza, pe coapse. Eu una, ca fata, nu as putea rezista la asta iar daca continua sa te refuze, eu zic sa porti o discutie serioasa cu ea pe tema asta deoarece " nu simte sa o faca" nu e o scuza dupa 3 ani de relatie.

| L09L09L09 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Am facut asta de zeci de ori cred, atingeri, una alta, dar spune stop. Nu simte, ce naiba sa mai fac? sad

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru L09L09L09):

Daca asta nu functioneaza nu stiu ce sa zic, incearca sa-i iei de la farmacie pastile care sporesc apetitul sexual si sa-i pui in bautura. Dar, sincera sa fiu, daca ea nu se concentreaza si nu se lasa purtata de val cand tu o atingi, degeaba. Dupa 3 ani de zile si sa mai aiba si 18 ani nu mi se pare normal. De apreciat e faptul ca ai asteptat-o atat dar mi se pare ca ea e cea care nu vrea nu ca nu simte nevoia sa o faca.

| L09L09L09 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Cand o intreb imi spune ca nu simte, nu ca nu simte nevoia, imi spune doar ca nu simte sa o faca, ca nu poate. Am asteptat-o 3 ani, 3 ani in care am trecut prin zeci de probleme, amandoi, tinandu-ne de mana si acum am ajuns intr-o situatie in care nu doresc nimanui, sa stiu ca fata la care tin atat nu simte ceva pentru mine, nu simte sa imi ofere ce are ea mai de pret..si mai ales ma distruge gandul ca altul o sa primeasca asta si poate ala nu o sa o iubeasca cum o fac eu...

| AlexanderAdrian a răspuns:

Din pacate dupa trei ani mai ales ca are deja 18 ani nu mai e o fetita, cel care trebuie sa spuna stop esti tu. Imi pare rau mie nu mi se pare ca merge asa. Plus ca e ciudat ca la inceput parca voia si acum deloc. Dupa trei ani cel mai probabil s-a plictisit si de tine si clar nu mai simte si vrea nici cat voia la inceput. Repet, cred ca-ti pierzi timpul. NU cred ca cineva care nu simte nevoia de apropiere fizica te iubeste cu adevarat.

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru L09L09L09):

Stiu cum te simti am trecut si eu prin aceasta situatie. O relatie de 2 ani jumatate, 2 virgini si il iubeam iar el acum e cu alta de 1 luna si deja. s-a intamplat. Chiar daca e baiat, m-a durut.
Discuta cu ea si spune-i cat de mult te deranjeaza acest lucru si, daca nu simte ca tu esti alesul ei sa-ti spuna sa nu te lase asa, sa suferi

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ai dreptate, nu vreau sa ma mai ascund..si eu cred la fel, dar mi-e foarte greu sa ma despart de ea.

| L09L09L09 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

E greu sa scot cuvinte de la ea, simt ca uneori isi doreste, e constienta de asta, dar o tine ceva pe loc. Imi pare rau pentru tine, sincer.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru L09L09L09):

Pai cred si eu ca ti-e greu, cui nu i-ar fi? Gata a venit repede inca una care l-a tinut pe prietenul ei 2 ani jumatate sa spuna c-a parasit-o si ca a durut-o. Ai nu zau, atunci de ce nu l-a tinut doar un an maxim. Ce iubire e aia cand nu faci sex? Mai iti si spune sa vorbesti cu ea sa lamuresti lucrurile. Din ce inteleg ai incercat de o groaza de ori. E drept ca poate ca o discutie serioasa n-ar strica.

Din pacate femeile de genul asta nu inteleg problema si nu inteleg nici principiul. Orice le-ai spune ele aud doar "nu te culci cu mine eu te parasesc" desi problema nu e intotdeauna atat de frivola.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Bine ti-a facut. Aia nu e relatie sa tii omul pe care il iubesti 2 ani jumatate fara sex. Daca erai prea mica si stiai ca nu si nu, apai nu te mai bagai intr-o relatie. Tu vorbesti? Tu de ce l-ai lasat sa sufere? Ce moralisti suntem toti dupa ce-o facem lata...

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Am avut discutii serioase, stie si ea ce simt, ce vreau si ce e necesar, dar tot e ceva care o tine pe loc rau de tot si nu vrea, nu poate si nu simte.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru L09L09L09):

Eu repet. E o mare diferenta intre a fi speriata de dezvirginare si consecinte si a nu simti. Daca nu simte aia nu e iubire de cuplu, aia e orice altceva. Daca tii musai mai las-o o perioada dar ...zau, 3 ani?

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Te-ai trezit si tu acum sa comentezi? Am zis eu undeva in raspunsul meu ca eu l-am tinut atat? Daca am zis ca am suferit si stiu cum se simte baiatul, nu e clar ca eu eram cea care era in aceeasi situatie ca cea discutata? Zic sa-ti vezi de treaba ta si, daca ai ce sa ii raspunzi la intrebare baiatului, raspunde! Nu esti aici sa comentezi raspunsurile altora!

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu se teme de dezvirginare, nu simte si atat.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Toata lumea e libera sa comenteze SI raspunsurile altora. Daca s-a despartit de tine dupa 2 ani jumatate si deja cu a doua a facut sex dupa o luna mie si tuturor ne e clar cine l-a tinut atat.

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Hai gata, nu va certati, va rog eu. Vreau cat mai multe sfaturi, nu am nevoie de cearta. Multumesc!

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Waw! Esti Dumnezeu de stii ce s-a intamplat in relatia mea cu el? laughing Mhm, nu cred, asa ca vezi-ti de treaba ta. Nu ti-am cerut pareri legate de propria-mi relatie.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Esti pe un forum public unde ti-ai exprimat o parere despre relatia celui care a pus intrebarea desi ai facut fix acelasi lucru, eu la randul meu imi exprim parerea despre relatia ta. Daca nu-ti convin forumurile publice te invit sa conversezi in privat sau pe messenger. Nu trebuie sa-mi ceri parerea trebuie sa fii civilizata si sa nu te rastesti la mine.

| KraddyQ a răspuns:

Intrebarea e "cum sa simta nevoia daca ea nu a facut-o nici o data?" pana nu incearca nu va simti nevoia, iar in 3 ani de cand esti cu ea te felicit. P.S un sfat de la mine, pana e ea gata mai dai pe la curve, daca va simti ca te va pierde va incerca si asta cu tine (asta daca e inca indragostita de tine)

| L09L09L09 a răspuns (pentru KraddyQ):

Asta ma gandesc si eu, nu are cum sa simta nevoia daca nu a facut, dar cum sa o fac sa faca prima data, ca nu reusesc deloc? laughing

| RAY a răspuns:

Tiai pieerdut 3 ani din viata aiurea, cum naiba sa stai 3 ani cu una si sa nu faci sex esti impotent clar, iar fata aia vazant asta tia pierdut cheful de sex si acuma ti-a venit tie cheful iar ei ea trecut normal, sta cu tine din obisninta asteapta sa cunosca alt baiat care nu e impotent asta e viata daca nu st sa profiti de ea, 3 ani ai facut de rusine masculi

| Dracoola a răspuns:

Grabesti lucrurile si asta se simte. Ia lucrurile usor. Nu pari genul calm, probabil ca esti si impulsiv cu ea. Nu a mai facut sex pana acum, nici nu-i obligata sa faca. Zi-i ca-i ok si asa si daca te lasa s-o atingi atunci este bine, nu as forta lucrurile.

| L09L09L09 a răspuns (pentru Dracoola):

Nu grabesc deloc lucrurile, dar au trecut 3 ani...Si sunt foarte foarte calm, chiar daca zici ca nu par asa.

| L09L09L09 a răspuns (pentru RAY):

Si tu ti-ai pierdut o viata pe bancile scolii, dar tot degeaba laughing

| RAY a răspuns (pentru L09L09L09):

Eu macar nu am invatat limba romana la scoala recunosc, am fost dat la leanu toata viata, nu erau ore in romana, dar tu frate sa stai 3 ani langa ea si nimic, imi amintesc cand am sarutat prima fata ce ma lau caldurile de numa

| L09L09L09 a răspuns (pentru RAY):

Pai daca incepem sa radem unul de altul ce mai facem? Sunt si eu constient de asta, tocmai de aceea am si adresat aici intrebarea sa aflu mai multe pareri, sa vad ce pot face.

| Dracoola a răspuns (pentru L09L09L09):

Pai siu daca au trecut 3 ani? Ea are nu are nici 18 ani impliniti, de ce nu o lasi pana face 18 ani? Sorry dar daca tine de 3 ani treaba, ea avea doar 15 ani cand s-ar fi legat ceva. Ce sa pretinzi de la o fata de 15 ani?

| L09L09L09 a răspuns (pentru Dracoola):

Ai dreptate, nu sunt nici eu genul ala, crede-ma, am inteles-o mereu, mereu i-am fost alaturi pentru ca problemele nu au fost putine, crede-ma, si inteleg ce spui, stiu ca ai dreptate, nu ai ce sa ceri la varsta de 15 ani, insa acum s-au schimbat lucrurile si e o varsta frumoasa, aproape 18 ani, nu zic hai maine, dar macar sa dicutam de asta si sa vad dorinta la ea si dastea..Plus ca sa fim sinceri, in ziua de azi sunt fete care o fac si la 13 ani.

| L09L09L09 a răspuns (pentru L09L09L09):

Plus ca acum nu mai tine de varsta, adica ce mi-e ca ai 18 ani fara 3 luni, ce mi-e ca ai 18 ani jumatate, sincer..Eu sunt extrem de atasat de e, insa simt ca ea nu e la fel de mine, nu stiu ce pot face sa ii sporesc dorinta asta. sad

| minrest a răspuns:

Ce e treaba asta cu trei ani? Voi credeti ca e un stagiu ceva, stai un timp cu o fata si poti sa te culci cu ea? In fine, sa raspund la intrebare, nu iti foloseste la nimic sa ii influentezi dorinta sexuala, nu face sex in functie de asta, e femeie, nu barbat. Salut.