| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Am o intrebare: Exista vreo posibilitate sa influentez dorinta sexuala a unei fete? Sunt cu o fata de 3 ani, o iubesc foarte mult, insa pana acum nu am facut sex cu ea, in 3 ani. Pur si simplu nu simte, daca o intreb imi zice ca nu simte si nu pot face nimic, m-am purtat dragut, ba chiae exemplar in multe randuri, dar degeaba. Mentionez ca are 18 ani aproape, eu 20 si e virgina. Vreau sa stiu cateva pareri, pur si simplu de la un timp chiar simt o nevoie foarte mare, insa ea e cam invers, cand era mai mica simtea si voia, acum nu mai simte nimic, ce sa fac? Am incercat aproape orice cu ea, dar nu simte sa o faca.

58 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

O poti lua usor fara sa ii spui ce ai de gand si ca vrei. Invit-o la tine la film, tine-o in brate, sarut-o pe gat, atinge-o usor si senzual pe sub bluza, pe coapse. Eu una, ca fata, nu as putea rezista la asta iar daca continua sa te refuze, eu zic sa porti o discutie serioasa cu ea pe tema asta deoarece " nu simte sa o faca" nu e o scuza dupa 3 ani de relatie.

| L09L09L09 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Am facut asta de zeci de ori cred, atingeri, una alta, dar spune stop. Nu simte, ce naiba sa mai fac? sad

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru L09L09L09):

Daca asta nu functioneaza nu stiu ce sa zic, incearca sa-i iei de la farmacie pastile care sporesc apetitul sexual si sa-i pui in bautura. Dar, sincera sa fiu, daca ea nu se concentreaza si nu se lasa purtata de val cand tu o atingi, degeaba. Dupa 3 ani de zile si sa mai aiba si 18 ani nu mi se pare normal. De apreciat e faptul ca ai asteptat-o atat dar mi se pare ca ea e cea care nu vrea nu ca nu simte nevoia sa o faca.

| L09L09L09 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Cand o intreb imi spune ca nu simte, nu ca nu simte nevoia, imi spune doar ca nu simte sa o faca, ca nu poate. Am asteptat-o 3 ani, 3 ani in care am trecut prin zeci de probleme, amandoi, tinandu-ne de mana si acum am ajuns intr-o situatie in care nu doresc nimanui, sa stiu ca fata la care tin atat nu simte ceva pentru mine, nu simte sa imi ofere ce are ea mai de pret..si mai ales ma distruge gandul ca altul o sa primeasca asta si poate ala nu o sa o iubeasca cum o fac eu...

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru L09L09L09):

Stiu cum te simti am trecut si eu prin aceasta situatie. O relatie de 2 ani jumatate, 2 virgini si il iubeam iar el acum e cu alta de 1 luna si deja. s-a intamplat. Chiar daca e baiat, m-a durut.
Discuta cu ea si spune-i cat de mult te deranjeaza acest lucru si, daca nu simte ca tu esti alesul ei sa-ti spuna sa nu te lase asa, sa suferi

| L09L09L09 a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

E greu sa scot cuvinte de la ea, simt ca uneori isi doreste, e constienta de asta, dar o tine ceva pe loc. Imi pare rau pentru tine, sincer.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Bine ti-a facut. Aia nu e relatie sa tii omul pe care il iubesti 2 ani jumatate fara sex. Daca erai prea mica si stiai ca nu si nu, apai nu te mai bagai intr-o relatie. Tu vorbesti? Tu de ce l-ai lasat sa sufere? Ce moralisti suntem toti dupa ce-o facem lata...

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Te-ai trezit si tu acum sa comentezi? Am zis eu undeva in raspunsul meu ca eu l-am tinut atat? Daca am zis ca am suferit si stiu cum se simte baiatul, nu e clar ca eu eram cea care era in aceeasi situatie ca cea discutata? Zic sa-ti vezi de treaba ta si, daca ai ce sa ii raspunzi la intrebare baiatului, raspunde! Nu esti aici sa comentezi raspunsurile altora!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Toata lumea e libera sa comenteze SI raspunsurile altora. Daca s-a despartit de tine dupa 2 ani jumatate si deja cu a doua a facut sex dupa o luna mie si tuturor ne e clar cine l-a tinut atat.

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Hai gata, nu va certati, va rog eu. Vreau cat mai multe sfaturi, nu am nevoie de cearta. Multumesc!

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Waw! Esti Dumnezeu de stii ce s-a intamplat in relatia mea cu el? laughing Mhm, nu cred, asa ca vezi-ti de treaba ta. Nu ti-am cerut pareri legate de propria-mi relatie.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru վፀiፀፀ):

Esti pe un forum public unde ti-ai exprimat o parere despre relatia celui care a pus intrebarea desi ai facut fix acelasi lucru, eu la randul meu imi exprim parerea despre relatia ta. Daca nu-ti convin forumurile publice te invit sa conversezi in privat sau pe messenger. Nu trebuie sa-mi ceri parerea trebuie sa fii civilizata si sa nu te rastesti la mine.

| Ririru a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu inteleg care e problema, "prietene" si eu de la varsta de 15 ani pana la aproximativ 18 am fost cu un baiat si "l-am tinut" 2 ani pana sa fac acest pas, sa fiu pregatita. Nu trebuia sa fiu cu el?! laughing)

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ririru):

Si eu ce vina am ca nu intelegi tu nici care e situatia celui care pune intrebarea si nu intelegi nici ce-am spus eu? Sau vrei sa iti explic iar care-i diferenta intre a nu fi pregatita si una care nu simte ca vrea intimitate cu cel care pretinde ca-l iubeste sau diferenta intre varste sau diferenta intre un an doi ani si trei ani...

| AlexanderAdrian a răspuns:

Din pacate dupa trei ani mai ales ca are deja 18 ani nu mai e o fetita, cel care trebuie sa spuna stop esti tu. Imi pare rau mie nu mi se pare ca merge asa. Plus ca e ciudat ca la inceput parca voia si acum deloc. Dupa trei ani cel mai probabil s-a plictisit si de tine si clar nu mai simte si vrea nici cat voia la inceput. Repet, cred ca-ti pierzi timpul. NU cred ca cineva care nu simte nevoia de apropiere fizica te iubeste cu adevarat.

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ai dreptate, nu vreau sa ma mai ascund..si eu cred la fel, dar mi-e foarte greu sa ma despart de ea.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru L09L09L09):

Pai cred si eu ca ti-e greu, cui nu i-ar fi? Gata a venit repede inca una care l-a tinut pe prietenul ei 2 ani jumatate sa spuna c-a parasit-o si ca a durut-o. Ai nu zau, atunci de ce nu l-a tinut doar un an maxim. Ce iubire e aia cand nu faci sex? Mai iti si spune sa vorbesti cu ea sa lamuresti lucrurile. Din ce inteleg ai incercat de o groaza de ori. E drept ca poate ca o discutie serioasa n-ar strica.

Din pacate femeile de genul asta nu inteleg problema si nu inteleg nici principiul. Orice le-ai spune ele aud doar "nu te culci cu mine eu te parasesc" desi problema nu e intotdeauna atat de frivola.

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Am avut discutii serioase, stie si ea ce simt, ce vreau si ce e necesar, dar tot e ceva care o tine pe loc rau de tot si nu vrea, nu poate si nu simte.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru L09L09L09):

Eu repet. E o mare diferenta intre a fi speriata de dezvirginare si consecinte si a nu simti. Daca nu simte aia nu e iubire de cuplu, aia e orice altceva. Daca tii musai mai las-o o perioada dar ...zau, 3 ani?

| L09L09L09 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu se teme de dezvirginare, nu simte si atat.

| GANGSTA_6132 a răspuns:

Intilnestete cu ea dar fa sex cu alta, vremea p...i trece frate

| AvalohAlyn a răspuns:

Rabdare,o sa vina si vremea cand va vrea sau poate va trebui sa aveti o discutie serioasa despre asta in care poti sa-ti spui punctul de vedere si ce doresti, fa-o sa inteleaga ca e important si pentru tine asta, vorbiti serios intre voi doi si bate-i mai mult apropo-ul.In fine, cred ca doar ar trebui sa o faci sa inteleaga ca asta e un lucru important pentru tine, ca e usor sau imposibil nu stiu, dar alte variante nu vad.Si oricum, daca tii la ea si o iubesti mai poti rabda de acum incolo, relatia nu inseamna in mare parte doar sex...Succes in relatia.Sa va iubiti mult de acum incolo

| Tenchiu a răspuns:

Inceara tu sa fii putin mai dur, s-o ignori, sa n-o bagi atat de mult in seama.
Cel mai bine ar fi sa te uiti dupa altele cand esti cu ea de mana, s-o faci geloasa, sa-i dai un impuls! Daca nu merge paraseste-o urgent! (exista posibilitatea abia aici sa vada cat de grav e) Daca nu are nicio reactie in tot ce ai facut, e clar! Incearca sa-ti gasesti pe alta, esti tanar - nu sta pe loc!

| KraddyQ a răspuns:

Intrebarea e "cum sa simta nevoia daca ea nu a facut-o nici o data?" pana nu incearca nu va simti nevoia, iar in 3 ani de cand esti cu ea te felicit. P.S un sfat de la mine, pana e ea gata mai dai pe la curve, daca va simti ca te va pierde va incerca si asta cu tine (asta daca e inca indragostita de tine)

| L09L09L09 a răspuns (pentru KraddyQ):

Asta ma gandesc si eu, nu are cum sa simta nevoia daca nu a facut, dar cum sa o fac sa faca prima data, ca nu reusesc deloc? laughing

| RAY a răspuns:

Tiai pieerdut 3 ani din viata aiurea, cum naiba sa stai 3 ani cu una si sa nu faci sex esti impotent clar, iar fata aia vazant asta tia pierdut cheful de sex si acuma ti-a venit tie cheful iar ei ea trecut normal, sta cu tine din obisninta asteapta sa cunosca alt baiat care nu e impotent asta e viata daca nu st sa profiti de ea, 3 ani ai facut de rusine masculi

| L09L09L09 a răspuns (pentru RAY):

Si tu ti-ai pierdut o viata pe bancile scolii, dar tot degeaba laughing

| RAY a răspuns (pentru L09L09L09):

Eu macar nu am invatat limba romana la scoala recunosc, am fost dat la leanu toata viata, nu erau ore in romana, dar tu frate sa stai 3 ani langa ea si nimic, imi amintesc cand am sarutat prima fata ce ma lau caldurile de numa

| L09L09L09 a răspuns (pentru RAY):

Pai daca incepem sa radem unul de altul ce mai facem? Sunt si eu constient de asta, tocmai de aceea am si adresat aici intrebarea sa aflu mai multe pareri, sa vad ce pot face.

| Emilian65 a răspuns:

Fata, vrea sa mearga virgina in biserica, cand se va casatori cu viitorul sot.

| minrest a răspuns:

Ce e treaba asta cu trei ani? Voi credeti ca e un stagiu ceva, stai un timp cu o fata si poti sa te culci cu ea? In fine, sa raspund la intrebare, nu iti foloseste la nimic sa ii influentezi dorinta sexuala, nu face sex in functie de asta, e femeie, nu barbat. Salut.

| L09L09L09 a răspuns (pentru minrest):

Daca nu o face in functie de dorinta sexuala, in functie de ce o face? Sa nu intelegeti gresit, eu nu vreau sa fac sex cu ea si gata, vreau doar sa introduc si sexul in relatia noastra, atat.

| minrest a răspuns (pentru L09L09L09):

Pai nu am inteles ca vrei sex si gata. Ce, stateai trei ani pentru asta? Dar femeia in general daca simte dorinta sexuala fata de un barbat nu se si culca cu el. Daca nu e sigura pe relatie sau cine stie ce nesiguranta are, nu simte sa faca sex. Sunt perfect constient ca o relatie completa intre persoane de sex opus e inclusiv sexuala. dar cea mai mare siguranta e oferita femeilor de casatorie, desi, evident, si casatoriile se desfac. Pe de alta parte, voi sunteti si tineri, sunteti la scoala, asa ca nu stiu ce sfat sa dau. Salut.

| Alcyon a răspuns:

Fata s-a plictisit de tine. Probabil ca a ajuns sa te vada ca pe un coleg de camera si cam atat. Dupa trei ani, chiar si cele mai patimase relatii se racesc. Asa ca ce asteptari sa ai, daca voi doi nici macar n-ati facut sex pana acum. Eu cred ca pe fata asta o tine langa tine doar obisnuinta, iar la prima ocazie o sa sara in bratele altuia.

| L09L09L09 a răspuns (pentru Alcyon):

Asta am ajuns sa cred si eu... sad Din pacate nu pot sa inteleg cum fata aia care imi promitea iubire vesnica simte altceva acum...

Răspuns utilizator avertizat
| e1xtz a răspuns:

Un scriitor francez, castigator si a doua premii 'Prix' printre altele, a scris acum cativa ani o carte intitulata ''Dragostea dureaza 3 ani'', in mod literar, dar si cu numeroase argumente stiintifice.
Deci, tristule, ca nu pot sa spun altfel(nu este o jignire), oricum o dai dragostea dureaza 3 ani iar tu vei ramane cu momentele frumoase in afara de sex, ca la ea scanteia s-a dus de multttt.O sa apara altul, cand intr-adevar unul din voi o sa renunte la aceasta ''relatie'' si intr-o luna o sa ''rupa'' cearsafurile cu el.Nasol, dar asta este realitatea, singura consolare pentru 'ouale' tale pline este faptul ca ai doar 20 de ani si timp inainte.Nu este doar vina ei, tu ai ales ca la aproximativ 18 ani, sa intri intr-o relatie cu o copila care abia acum a ajuns la varsta la care sa fie normal sexul.

| NoName0x0 a răspuns:

Nu stiu cum ai luat.o tu, dar sper ca nu i.ai zis sau te.ai rugat de ea sa o faceti. Lucrurile or sa vina de la sine daca incepi cu inceputul. O faci sa se obisnuiasca cu penisul, iti face un lucru manual pentru inceput, alta data o iei usor si ii atingi sanii si tot asa timp de cateva luni pana mergeti intr.un loc in care nu va poate deranja nimeni, deja dupa ce ai obisnuit.o cat de cat cu atingerile si cu organul si puteti incepe cu un petting (stimularea reciproca si in acelasi timp a celor 2 organe, ea te stimuleaza pe tine si tu pe ea), dupa care, ii dai drumul, fiind excitata, nu mai gandeste asa limpede. Dar ai grija sa ii faci din cand in cand si cate un compliment, nu prea multe ca se obisnuieste cu ele si nu mai au efect ca poate saraca fata are un complex...

| L09L09L09 a răspuns (pentru NoName0x0):

Multumesc..Pana sa ajung aici, acum trebuie sa reusesc sa fiu din nou cu ea, daca se mai poate. sad

| NoName0x0 a răspuns (pentru L09L09L09):

Pai de ce nu mai sunteti impreuna?

| L09L09L09 a răspuns (pentru NoName0x0):

S-a suparat pentru mine, ne-am certat..prima data in 3 ani. Nu stiu cum sa fac sa ne impacam pentru ca simt ca s-a dus ceva din mine.

| NoName0x0 a răspuns (pentru L09L09L09):

Ai putea sa o faci cu alte fete astfel in cat sa nu mai stai pe capul ei daca ea nu vrea. Cere.ti scuze frumos si stati de vorba si va veti impaca voi...

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Buna. Sa sti ca ma regasesc in povestea ta. La inceput am crezut ca prietenul meu a postat aceasta intrebare dar m-am lamurit ca nu e el laughing. Sa sti ca o inteleg pe prietena ta, sunt exact in aceeasi situatie. Relatie de 3 ani, nu am facut nimic. Exact ce ai scris tu acolo este si la mine. Intr-un fel ma bucur ca nu sunt singura persoana asa, dar imi si pare rau pentru voi la fel cum si pentru noi. Vroiam sa iti spun doar, ca daca nu ati facut asta inca, nu inseamna ca nu te iubeste, exista ceva care ne face sa spunem nu, dar nici eu nu stiu ce este. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Dracoola a răspuns:

Grabesti lucrurile si asta se simte. Ia lucrurile usor. Nu pari genul calm, probabil ca esti si impulsiv cu ea. Nu a mai facut sex pana acum, nici nu-i obligata sa faca. Zi-i ca-i ok si asa si daca te lasa s-o atingi atunci este bine, nu as forta lucrurile.

| L09L09L09 a răspuns (pentru Dracoola):

Nu grabesc deloc lucrurile, dar au trecut 3 ani...Si sunt foarte foarte calm, chiar daca zici ca nu par asa.

| Dracoola a răspuns (pentru L09L09L09):

Pai siu daca au trecut 3 ani? Ea are nu are nici 18 ani impliniti, de ce nu o lasi pana face 18 ani? Sorry dar daca tine de 3 ani treaba, ea avea doar 15 ani cand s-ar fi legat ceva. Ce sa pretinzi de la o fata de 15 ani?

| L09L09L09 a răspuns (pentru Dracoola):

Ai dreptate, nu sunt nici eu genul ala, crede-ma, am inteles-o mereu, mereu i-am fost alaturi pentru ca problemele nu au fost putine, crede-ma, si inteleg ce spui, stiu ca ai dreptate, nu ai ce sa ceri la varsta de 15 ani, insa acum s-au schimbat lucrurile si e o varsta frumoasa, aproape 18 ani, nu zic hai maine, dar macar sa dicutam de asta si sa vad dorinta la ea si dastea..Plus ca sa fim sinceri, in ziua de azi sunt fete care o fac si la 13 ani.

| L09L09L09 a răspuns (pentru L09L09L09):

Plus ca acum nu mai tine de varsta, adica ce mi-e ca ai 18 ani fara 3 luni, ce mi-e ca ai 18 ani jumatate, sincer..Eu sunt extrem de atasat de e, insa simt ca ea nu e la fel de mine, nu stiu ce pot face sa ii sporesc dorinta asta. sad

| Dracoola a răspuns (pentru L09L09L09):

Eu nu cred ca face parte din categoria de fete care fac sex la 13 ani. Lumea este diferita. Sa nu generalizam si sa nu cadem in stereotipuri.

| L09L09L09 a răspuns (pentru Dracoola):

Logic ca nu face parte din acea categorie, dar am dat un exemplu. Nu sunt disperat, nu vreau sa o oblig, dar imi doresc sa aiba dorinta si ca in viitor sa introduc si asta in relatia noastra.

| Sfetnicul a răspuns:

Sper să nu îți cadă la insistențe și să rămână fecioară până la căsătorie. Asta ca să nu regretați mai târziu niciunul. Cu toate că am impresia că sigur nu ești tu alesul. Ea are alte căutări, pe când tu ești mânat doar de instinctul animalic. Te-ai gândit să te căsătorești cu ea? Sau doar vrei să o ții pe post de obiect sexual?

| L09L09L09 a răspuns (pentru Sfetnicul):

Crezi ca de 3 ani sunt cu ea pentru asta? Logic ca imi doresc enorm sa imi devina sotie, e totul pentru mine, e lumina mea, niciodata nu am vazut-o ca pe ceva de care sa ma folosesc, o pun mereu pe primul plan in viata mea, o iubesc mult mai mult decat ma iubesc pe mine. Doar am avut impresia ca daca introducem sexul in relatie o sa fie si mai bine, insa s-a ajuns la ceva critic, promit tuturor de aici si mie ca daca o sa imi mai dea sansa sa o am vreodata langa mine o sa fie cea mai fericita fata din lumea asta.

| Sfetnicul a răspuns (pentru L09L09L09):

Dacă introduci sexul nu o să fiți mai fericiți. Dimpotrivă, o să vă anulați curăția, intimitatea și bucuria inocenței. Mai bine mergi mai departe cu dragostea asta și bucurați-vă de ea așa cum este, curată. Și gândește-te tot mai serios la căsătorie, la nuntă, chiar dacă sunteți foarte tineri. Decât câteva momente de plăcere acum și o viață tristă după aceea, mai bine curați acum și o viață de bucurie după aceea. Iartă-mă dacă te-am judecat!

| L09L09L09 a răspuns:

Imi vine sa urlu spre cer, sa il intreb pe Dumnezeu de ce trebuie sa sufar, de ce trebuie sa plang, de ce nu simte si ea ce simt eu acum pentru ea, de ce sunt diferit de altii si pun suflet, de ce nimeni nu ma intelege si de ce din atatia, tocmai eu..de ce cand ma uit in jur la prieteni, ei sunt cu zambetul pe buze, iar eu, din baiatul ala vesel care eram candva, am ajuns un baiat trist, care isi sterge lacrimile dar nu o sa primesc niciun raspuns, niciodata.

| L09L09L09 a răspuns:

Subiectul este inchis, am aflat ca fata aceea, nu o mai pot numi nici macar fost iubita are o relatie cu alt baiat, acum a facut-o si publica. In plus am mai aflat si de alte relatii pe care le-a avut in paralel cu mine, acum mi-am dat seama si eu de ce nu "simtea" laughing E pacat pentru ca eu chiar credeam cand se uita la mine si jura ca ma iubeste..asta e, asa a fost sa fie poate, insa dupa atata timp poate ca trebuia sa imi zica totusi ca are pe altcineva, nu sa o faca pe ascuns.

| Piticaptk a răspuns:

Poate si-a depus un juramant prin care nu poate face sex numai dupa ce se casatori sau dupa ce va implini 18 ani, am mai auzit de asa ceva! happy