| NuAmGasitUnNume a întrebat:

Vorbesc cu o fata pe mess de ceva timp si ne intelegem bine, maine poate ne vom intalni la un banchet. E ocazia potrivita pentru a o cuceri? M-am gandit sa stau putin de vorba cu ea si sa imi incerc norocul (jucamdu-ma cu parul ei si un sarut, fara sa zic nimic) voi ce ziceti?

Ce ati face in locul meu? (si va rog fara "ce-ti spune inima...etc")

Răspuns Câştigător
| regeleroman a răspuns:

Fii atent la niste lucruri: nu sti daca te place cu adevarat, fi atent la limbajul trupului ( chiar daca uneori poate fi inselator) si cel mai important nu fi nesabuit pentru ca ai putea sa strici o relatie de prietenie.
In locul tau as incerca sa vorbesc cu ea fata in fata nu pe mess, incearca sa afli daca te place sau daca are pe cineva. Oricum incearca, dar daca nu-ti reuseste, spune-i ca a fost o gluma( sa nu te faci de ras)winking.
Succes!

| NuAmGasitUnNume explică (pentru regeleroman):

Vorbesc pe mess pentru ca nu am avut ocazia sa o intalnesc, vreau sa iti multumesc pentru raspuns, dar inca odata, nu vreau sa fiu romantic, incerc sa o cuceresc.
Deci, sa aflu daca i place de mine si apoi sa actionez? smug

4 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Un banchet presupune multa lume si nu cred ca ar fi o ocazie potrivita, jocuri si apropieri asta da, dar pentru a o cuceri cred ca ai putea apoi sa o inviti undeva, in parc/ mall/ cafenea. etc.

| NuAmGasitUnNume explică:

Mai astept raspunsuri. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa fii cu ea si daca vrei s-a o cuceresti ar fi cel mai bine sa vorbesti cu ea fata in fata.o sa vezi reactia ei si de aici o sa stii ce sa faci. daca o sa vree sa fie cu tine o sa te accepte asa cum esti, si nu va fi nevoie de cucerire.dar daca vei vedea ca te c-am respinge inseamna ca nu-i place de tine, si ar fi mai bine sa ramaneti prieteni. sper ca te-am ajutat cu ceva ..bafta,:*:*