| outkastfresh a întrebat:

Vreau sa imi incep viata sexuala zilele acestea iar partenera a fost de acord... dar totusi ma intreb care e cea mai buna solutie in materie de protectie si daca am faceo neprotejat si fara ejaculare in ea ar fi vreo problema?

4 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

FOLOSESTE PREZERVATIVUL! Prima data cand face sex are loc ovulatie spontana si is foarte mari sansele sa raman gravida, fapt ce se poate intampla si din lichidul seminal care curge pentru lubrifiere! neaparat poarta prezervativstraight facestraight face nu e de riscat cu astfel de lucruri! happy

| Andreutsa25 a răspuns:

Nefiind experimentat nu este recomandat sa nu folosesti nicio metoda contraceptiva pentru ca exista foarte multe riscuri, nu ai experienta necesara pentru a fi capabil sa te opresti la momentul potrivit, astfel incat sa nu ejaculezi in ea. Poti folosi prezervativul, este la indemana oricui cu cu o precizie de peste 99% daca stii sa il folosesti asa cum trebuie. Sfatul meu este sa nu risti aiurea, nici in privinta unei sarcini nedorite, dar nici in privinta unei boli cu transmitere sexualawinking

| Eternitas a răspuns:

Bună!
Desigur că poţi să o faci neprotejat dar fără ejaculare în vagin pentru evitarea problemelor, însă dacă doreşti poţi să foloseşti şi prezervativul (este alegerea ta).
Pa, pa