| Victoriabell21 a întrebat:

As vrea sa stiu pentru cei care fac mate info intensiv ce materii au in orar si ce lecturi au avut de citit! mutumesc! dau funda:*

Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Uite un model de orar de a 9-a la mate-info cu info intensiv:

Luni:
informatica
fizica
geografie
chimie
romana

Marti:
informatica
biologie
matematica
fizica
engleza
religie
tic

Miercuri:
matematica
sport
fizica
romana
dirigentie
chimie

Joi:
istorie
muzica(si in celalalt semestru desen)
matematica
germana
romana
informatica

Vineri:
engleza
matematica
logica
biologie
germana
tic

Iar in ceea ce priveste tezele, e cam asa:
--doua teze din info pe semestru si se face media intre ele(desi unii profesori dau doar una, depinde de fiecare)
--teza la romana
--teza la matematica
--teza la alegere dintre biologie, chimie sau fizica

Cat despre lecturi, profesoara noastra nu ne-a dat in vacante sa citim nimic. In schimb ne-a dat vreo 7 carti de citit pe parcursul anului scolar. Dar asta difera de la profesor la profesor.

| luiza_5755 a răspuns (pentru DianaScorpio):

Chiar se mai face germana?

| DianaScorpio a răspuns (pentru luiza_5755):

Da, se mai face. Si nu vad nimic ciudat in acest lucru. Insa depinde mult de scoala. Nu la toate scolile faci anumite limbi straine. La mine in scoala ca si limbi straine se fac engleza, germana, franceza si spaniola. Sunt alte licee de exemplu unde se face italiana. Depinde de scoala.

| luiza_5755 a răspuns (pentru DianaScorpio):

Ok eu am intrebat pentru ca mi se parea cam asa, insa nu am spus ca e ciudat

4 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Am fost clasa a9a la un liceu teoretic profil mate info si am facut 4 ore de mate pe saptamana, 4 ore de romana, 4 ore de informatica, 3 ore de chimie, 3 ore de fizica, intr-o saptamana faceam desen, intr`alta faceam muzica.deci o ora de muzica si de desen la 2 saptamani. am avut de citit padurea spanzuratilor,nora,la hanul lui manjoala,la tigangi, zburatorul, romeo si julietathinking amintiri din copilarie...si probabil ca au mai fost dar nu`mi amintesc acum