| Castigatorul70 a întrebat:

Astazi am dat Evaluarea Nationla la limba romana.La virgula am scris :,, desparte invocatia "bine-ai venit" de restul propozitiei,, asa e bine sau nu? Daca nu, cate puncte mi-ar acorda?

2 răspunsuri:
| Jukaaa25 a răspuns:

Desparte substantivul in vocativ de restul propozitiei. S-ar putea sa iti dea 2, 3 puncte.

| Castigatorul70 explică (pentru Jukaaa25):

Dar la 5, partea 1(ala cu explicatia titlului), nu am pus structura titlului, dar in barem nu scrie asa ceva. Imi scade? Daca da, cate puncte?