| anonim_4396 a întrebat:

Ce alegeti? Filologie sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Din cate ai vazut, a scris Filologie si Stinte sociale. Cum ai ajuns la Mate-Info? happy... In fine

Eu as alege Filologie, deoarece poti sa mergi mai departe la Limbi, Litere. eU Ti-am scris Filologie, deoarece tu ne-ai pus sa alegem. Dar eu ti-as recomanda altceva. Un profil mai de viitor, Administratia Publica, ceea ce am terminat eu. E greu, dar merita. E ceva de viitor.

| suntserios a răspuns (pentru strengaritzza):

Pai asta era si idee ca nu as alege decat mate info

| strengaritzza a răspuns (pentru suntserios):

De la mate-info, tu de exemplu unde te-ai duce mai departe? La pedagogie? happy S-au la informatica? happy. Astea nu mai sunt facultati de viitor. happy. N-au fost niciodata.

| suntserios a răspuns (pentru strengaritzza):

Eu m am dus deja la informatica, am si terminato si prostie mai mare deca sa spui ca informatica nu e de viitor si ca nu a fost niciodata nu poti spune.

Ce e pentru tine de viitor daca nu informatica? Geografia? stiinde politice, filosofie?

| strengaritzza a răspuns (pentru suntserios):

Cand vad ce raspunsuri dai laughing. Wow.laughing. Daca te uiti putin mai bine, am si scris laughing). Adm Publica Daca stii bineinteles ce este aia laughing)

| strengaritzza a răspuns (pentru suntserios):

Eu stiu, ca doar aia am terminat-owinking. Si nu imi pare rau, DELOCwinking. Ma pot intretine singurawinking. Ii bine nu? happy Daca ai cap si il mai si folosesti atunci este OK. happy Eu m-am folosit de cunostintele mele in domeniu, si am ajuns departe. Contabila, pe mai multe firme.

Tu unde ajungi? laughing

| suntserios a răspuns (pentru strengaritzza):

Tu ai probleme mari.

Nu cred ca stii cu ce se mananca programarea, cat se castiga din programare si cate locuri de munca sunt atat in tara cat si afara.

Daca exista un domeniu de viitor si cu locuri de munca ala e informatica

| strengaritzza a răspuns (pentru suntserios):

Din fericire stiu cu ce se mananca programarea, Iubitul meu lucreaza in domeniu. happy Da, lucreaza la o firma in Bucuresti. happy Din pacate, pentru tine n-am probleme. Stiu cu ce se mananca happy PROGRAMAREA. Ai grija la ceea ce scoti din gurawinking. Ok?

| suntserios a răspuns (pentru strengaritzza):

Pai si atunci de ce pana mea afirmi ca nu e o meserie de viitor si ca nu a fost niciodata?

| strengaritzza a răspuns (pentru strengaritzza):

Probabil, ai tu probleme grave. SUS.Din 1500-1700 de lei, nu te intretii tu singur. happy Niciodata happy Eventual numai daca lucrezi la firma Microsoft, asa da. laughing. Eu nu ma multumesc cu un salariu ca acela happy. Nu ma multumesc cu un JOB.winking. Lucrez pe mai multe firme. Asta e. happy Imi permit sa fac si eu mai multe lucruri happy. Daca castigi in jur la 1000 de euro pe luna, lucrand in mai multe locuri, logic ca poti sa te intretii singur si sa mai pui si ceva la banca. Nu? SPOR LA MUNCA! SUCCESwinking

| strengaritzza a răspuns (pentru strengaritzza):

Eu vroiam sa scot in evidenta altceva, dar vad ca s-a ajuns la altceva.
Succes in ceea ce faci!

| suntserios a răspuns (pentru strengaritzza):

rolling on the floor rolling on the floor eu castig chiar mai bine de 1000Euro.
Ti am zis nu stii cu ce se mananca programarea.
Daca prietenul tau castiga 1500lei atunci e varza in ceea ce face.

Salariul de 1500-1700 lei este ala de il ai in primele 2-3 luni cand nu ai nicio experinta.

Salariul mediu in programarea la noi in tara este intre 800 si 1400Euro. Dupa cum iti spuneam nu stii cu ce se mananca programarea si industria IT.

| suntserios a răspuns (pentru strengaritzza):

Nu ma crezi si crezi ca vorbesc prostii uite iti dau cate articole din ziare vrei care sa confirme ce spun eu

http://www.business24.ro/......le-1515643

http://www.business24.ro/......st-1512789

http://www.zf.ro/......ia-9452130

http://www.cariereonline.ro/......%99i-banci

http://www.mediafax.ro/......ne-9627810

Nu mai deschide gura cand nu stii ce spui.

| strengaritzza a răspuns (pentru suntserios):

VARZA ESTI TU! ignor persoanele fara pic de educatie in ei. Mami a uitat sa ne bage minte-n cap sad. PAAAA!

| PunkyA a răspuns (pentru strengaritzza):

SAU la informatica. Se scrie SAU! Te lauzi ca ai terminat nu stiu ce facultate si nu stii sa folosesti gramatica corespunzator?

20 răspunsuri:
| PunkyA a răspuns:

Filologie.

| strengaritzza a răspuns (pentru PunkyA):

Dragule, greseala este omeneasca. Te crezi D-zeu? Si nu stu eu? laughing

| strengaritzza a răspuns (pentru PunkyA):

Calm, te rog mult. laughing

| strengaritzza a răspuns (pentru strengaritzza):

Sa-i ignoram pe cei care se dau mari oameni si pe cei care se cred fara greseli.

| ninjaturtlesleonardo a răspuns:

Stiinte sociale

| LadyLu a răspuns:

Filologie,chiar acolo vreau sa dau!big grin