| deea2sabau a întrebat:

Ce rechizite sa-mi cumpar pentru inceperea scolii? Fundakiss

Răspuns Câştigător
| Laura1092 a răspuns:

Http://inside94.blogspot.com/2009/09/rechizite-pentru-noul-scolar.html
ghiozdan, penar caiete a4 a5 de mate si dictando, vocabular, caiet de biologie si geografie, coperti, etichete, orar, stilouri, pixuri, creioane HB, 3B, 2B, creion mecanic,fluid corector, cerneala stilou, rezerve creion mecanic, sugativa, rigla, echer, compas, acuarele, pensule, borcanel pentru apa si pensule, paleta culori, calculator birou, capsator, biblioraft, banda adeziva, harti a4, capse, siteratura scolara, culegeri, carti dictionare.

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Caiete,un ghiozdan/geanta,pixuri,stilouri,creioane,guma de sters,bloc de desen,o pensula, ascutitoare, penar si coperti de carti si de caiete.Succese!

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Ce ti-ai luat si pana acum.scoala nu are cerinte noi...

| AleD a răspuns:

Hey:*.pai eu incep a opta si vreau sa-mi cumpar un ghiozdan nou(ceva fain,cu model si nu foarte copilarescbig grin),penar (la fel)nou,pixuri colorate(ca sa mai sublinieze prin caiet anumite lucruri),pix albastru,corector,creioane grafice(sau cu mina si minahee hee)creioane colorate,radiera,ascutitoare,carioci,caiete(ceva cu coperti fainebig grin),invelitori pentru carti si caiete(daca imi plk mult vreo coperta de la vreun caiet imi iau coperta transarenta),trusa noua de geometrie(cu liniar, compasc, etc).eu cam asta imi cumparwinking

| Samarra a răspuns:

Mai fata, tu nu sti de ce ai nevoie? pai ghiozdan, caiete de toate felurile, pixuri, stilou, creioane, creioane colorate, carioci, coperte de toate marimile, guma de sters, penar, ascutitoare, pixuri colorate, cam astea...

| Samarra a răspuns:

Schoch, lipici, foarfeca...