| Xperson a întrebat:

Cine a inventat scoala asta? nu-mi place deloc

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Asta ma intreb si eu in fiecare zi cand o vad pe profa de mate

19 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm? Zici asta despre şcoală? Renunţă la ea şi mergi la munca de la câmp cum făceau bunicii noştri fără şcoală. Să vedem atunci ce îţi va plăcea mai mult.
"Rădăcinile educaţiei sunt amare, însă fructele ei sunt dulci." - Aristotel

| RUMBURAK a răspuns:

Daca ai stii cati l-au cautat. da lasa pana termini o sa-ti treaca. o sa vina un timp cand ai sa vrei sa mai fi la scoala. tuturor li se intampla asta.

| dende95 a răspuns:

Livia te inteleg f.bine dar mie imi place scoala numai sa invat de dimineata.sunt in clasa a 9-a si invat de dupa-amiaza si e tare naspa. dimineata trece timpul parca altfel. oricum ar fi NUMI PLACE scoala(multa bafta la suflat si la copiere si la.NOTE MARI(10):*

| weeds a răspuns:

Excelenta e intrebarea ta. Ma-ntreb cui ii place scoala? Bineinteles ca daca ti-ar fi placut scoala stiai si sa scrii corect, dar, pana la urma, la ce ti-ar folosi?
Ma gandesc ca cel care a inventat scoala a murit. Asta pentru binele lui.

| Scumpitza a răspuns:

Cineva care a vrut ca inteligenta umana sa fie avansata.Sa stii ca e mai bine sa fii la scoala decat la munca.Bye Bye!

| bestialu96 a răspuns:

Nici mie

| mermadia a răspuns:

In primul rand, nu ar trebui sa iei scoala ca pe ceva groaznic! gandeste-te ca daca nu ar fi existat scoala, tu nu ai avut nimic pana acum, nici internet, nici TPU.winking eu, de exemplu, ma duc la scoala pentru engleza, romana si.filozofie! chiar nu-ti place nicio materie a care sa te duci cu drag? nu trebuie sa-ti placa toate(a aceea trebuie sa tocesti pentru ca nu le intelegi) suntem oameni, avem nevoie de noi si noi cunostinte si numai scoala ni le poate da.altfel am fi niste animae care traiesc pentru moment si,. atat! ti-ar placea?

| fan3dgd a răspuns:

Un rege care a vrut sa isi educe copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti raspund la intrebare, ca nici mie nu mi-a placut rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate deja ma deranjeaza chestia asta laughing eu's a 9-a.si sincer.imi place scoala frate. da chiar imi place... e locul unde adolescentii socializeaza fortat.se leaga prietenii. etc De fapt, noua elevilor, nu ne place invatatul.(nici temele in cazu' meu big grin) si nu scoala...school rocks \m/ learning sucks laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma uit la scoala parca vrea sa ma omoare.Si apropo invatatorii nu vor sa faca din noi, copii niste oameni normali, vor sa ne faca roboti...De ce s-a inventat!? NUUUU e ca un cosmar nu imi place scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai naspa lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VOI sunteti nebuni daca nu era scoala ce faceatzi, steateatzi toata ziua acasa si munceati in camp sau fii cioban la oi ca poate asta o sa-ti placa asa ca mai bine scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu romani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

| alexxx a răspuns:

Nici mielaughingbig grin

| catalinmessi55 a răspuns:

Daca un duh ar exista si ar veni la mine cu 3 dorinte:1 sa nu fie scoala pe planeta 2 sa nu existe scoala pe planeta 3 o camera cu dulciuri la comanda

| bokorrobert a răspuns:

Si eu vr sa ma intreb asta si ma mai intreb cine a inventat pe profa de francezalaughing