| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

Deci. Maine am evaluarea natioanala de clasa a 8a la romana. Argumentarile le stiu. Nu mi am batut capul cu ele ca le am invatat repede. Dar eu nu prea ma descurc la gramatica. Din ce au spus altii, am auzit ca sunt foarte usoare subiectele la romana si poti sa iei lejer un 7. Am nevoie de sfaturi

4 răspunsuri:
| Tudor123123 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=vuAIHCGiDOA am vazut ca cineva a mai recomandat odata videoul acesta tot aici, ieri, m-am uitat si eu la el si este foarte bun, recapituleaza ce este mai important.

| andreigustaviol a răspuns:

Este important sa fii foarte sigur pe tine, nu trebuie sa asculti de ceea ce zic altii, nu te gandii ca este totul usor, poti gresii la orice exercitiu, citeste pana maine din toate si gata. Nu te baza ca este usor sa iei 7, de ce sa te gandesti ca iei lejer 7-le cand poti sa iei peste 8? Multa bafta.

| Gabi_Sfetcu_1986 explică (pentru andreigustaviol):

Nu este bine sa ingrasi porc in ajun

| Lunguionela33 a răspuns:

Eu la fel la gramatica nu ma prea descurc, dar am facut mai multe subiecte si unele exercitii de la gramatica sunt chiar usoare.Eu iti recomand sa faci cat mai multe exercitii asemanatoare cu cele de la subiecte si crede-ma ca o sa te ajute foarte mult.Succes la examen! laughing