| alexcris007 a întrebat:

Eu in mod normal ar fi trebuit sa iau premiul I impreuna cu o alta colega. Insa astazi am aflat ca, colegei mele( scuzati cacofonia) i s-au pus 2 de 10 la fizica in ultimele 2 saptamani pentru ai iesi media 10 ea avand 2 de 9. Acum eu iau premiul II si ea I. Ce parere aveti? Eu personal sunt dezamagit.

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Asa e peste tot, cu astfel de incorectitudini te vei mai intalni! Dar nu-i capat de tara, treci peste, conteaza ceea ce ai tu in cap.

| stlucian a răspuns:

Nu premiul conteza ci cunostintele acumulate pe parcursul unui an.Stiu ca te simti frustrat/dezamagit dar daca tu stii de 10 inseamna ca intr-adevar stii de 10 fara ajutor si asta o sa se vada mai tarziu. Daca parintii pun baza pe premiu e o greseala! Personal, pe vremea mea, nu am luat premiu dar am tracut toate examenele fara dureri de cap sau emotii. Daca e o batalie pentru premiu asta e un lucru bun dar nu te lasa invins pentru ca in viata ca si in scoala premiul e doar de fatada iar adevaratul castigator se vede dupa realizari.O batalie pierduta nu inseamna pierderea razboiului la fel si invers.
Mult succes pe viitor si BUCURA-TE DE VACANTA thumbs up ca e atat de scurtawinking

| alexcris007 explică (pentru stlucian):

Multumesc mult. Parintii mei nu mi-ai zis nimic, nu prea ii intereseaza premiul ci cunostintele acumulate. Insa am asa o senzatie urata ca in clasele 1-6 am luat premiul 1 si acum am luat 2

| stlucian a răspuns (pentru alexcris007):

Ma bucur ca parintii tai sunt constienti de ce poti iar treaba cu "NUMAI PREMIUL INTAI" lasa ca in liceu lucrurile se mai schimba putin(poate mai multbig grin)apoi in facultate, sa dea Dumnezeu sa ajungi cu bursa daca se poate, lucrurile nu o iau razna dar...vei vedea atunci big grin
Nu am fost "sef de promotie" dar tind sa cred ca m-am descurcat bine in domeniul ales de mine dat fiind situatia pe care o traim dupa "revolutie" si am pus ghilimelele cu buna stiinta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ca esti dezamagit. Dar intrebarea e de cine? Daca esti de tine e bine. Inseamna ca iti doreai mai mult si asta e un lucru bun. Ambitioneaza-te si la anul arata-le tuturor ceea ce poti.
Daca esti dezamagit de ele sau de profi n-ai de ce. Poate cei doi de 10 i-au luat pe merit. Si eu am luat cate 2 de 10 in ultima saptamana, dar zic eu ca i-am meritat, ca altfel nu mi-i mai punea, nu?

| Vektor a răspuns:

Din pacate asa sta treaba. dar nu te descuraja, pentru ca tu esti mult mai buna ca ea, pentru ca tu ai luat pe merit si ea cu ajutor.
fii mandru de tine! happy

| alexcris007 explică (pentru Vektor):

Sunt baiat laughing). Oricum mersi de raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vektor):

Și de unde știi tu că nu a luat pe merit?

| Vektor a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa s-a exprimat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vektor):

Stai liniștit, mediile nu prea reflectă realitatea. Am și eu colegi în clasă, învață primele 2 rânduri din caiet înainte de oră și le pune 10, altfel spus, sunt împușcători de note. Apoi, stau liniștiți aproape tot anul fără să mai învețe nimic.

| alexcris007 explică (pentru anonim_4396):

Nu a luat pe merit ea fiind ascultata in ultima ora nestiind de 10. Insa normal ca a luat 10

| Vektor a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai relax ca toti am trecut prin chestia asta, cu totii am avut un coleg ce era favorizat si etc.
depinde si de tine cum te dai pe langa profesor smug