| Cinderela20000 a întrebat:

Hey! buna...ma puteti ajuta cu niste pasi care sa-i urmez pentru a caracteriza un >personaj? ce ar trebui sa am in vedere prima data despre el? in termeni literari daca se poatewinking

Răspuns Câştigător
| Anooonimmmmmmm a răspuns:

Caracterizarea personajului.
- caracterizare directa
- caracterizare indirecta
- tip personaj
- conflicte
- relatia cu alte personaje
- importanta in cadrul literar.
Bafta!

4 răspunsuri:
| DomnişoaraClannad a răspuns:

Dacă la descriere scrie "literatură" nu înseamnă că categoria e pentru întrebării idioate despre scoală.În locul tău aş pune mâna să învaţ pentru l-a scoală că nu TPU te ajută să treci clasa.

| Cinderela20000 explică (pentru DomnişoaraClannad):

Auzi miss Clannad eu in locul tau as tace din gura happy

| DomnişoaraClannad a răspuns (pentru Cinderela20000):

Ăăă,zău...dacă nu ce?

| raducebotari a răspuns:

Pozitia personajului in opera, apoi calitati fizice si morale.Compararea cu un alt personaj din orice opera.Concluzia proprie