| Panteraa a întrebat:

La facultatea de economie si gestiunea afacerilor se fac probleme ca in clasa a XI-a? As vrea sa ma indrept spre partea asta, dar mi-e cam teama de probleme deoarece sunt la un profil uman (Stiinte sociale) unde desi fac multa economie si dau si teza, matematica nu e o materie de baza.

1 răspuns:
| DragosEsteCuTheAngel a răspuns:

Sunt in a noua la sociale, si din cate stiu eu, nu iti trebuie foarte multa matematica pentru economie. Sunt cateva probleme dar te descurci. Si la facultatea respectiva te invata cum sa iti faci business-ul tau, o sa fie si cateva probleme de economie probabil, dar nu pe asta se va pune accent, si in niciun caz pe matematica. Succes~