| Ainstain_Andrei_2000 a întrebat:

Buna seara, sunt la inceput de drum in domeniul afacerilor si am cateva intrebari pentru cunoscatori, dar si de parerile voastre in legatura cu asta.

1. cat dureaza facultatea de economie si administrare a afacerilor?
2. e posibil sa urmez aceasta facultate in timp ce imi deschid propria afacere, sau mai exact daca merita sa fac asta.
3. sunt la profil de stiinte sociale la liceu clasa a 12-a, nu prea fac matematica si nici bacul nu il dau din aceasta materie, imi afecteaza cumva traseul in dezolvtare personala in directia asta a afacerilor?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. 4 ani.
2. Este posibil. Dacă merită este greu de spus. Vei avea o bază de cunoștințe teoretice, dar ele nu te fac automat om de afaceri.

| siriusblack98 a răspuns:

1. 4 ani cu tot cu master din ce am înțeles.
2. Este posibil dacă o faci la F.R. Dacă merită sau nu este o întrebare aiurea. Asta doar tu decizi. Sunt prea mulți factori în joc și nu îți poate spune nimeni dacă merită sau nu pentru tine.
3. Mane tu trebuie să pricepi ca ce înveți la școală este egal cu ZERO în afaceri. Nu contează că ai terminat filo sau agronomie. Îți zic sigur că în momentul în care îți vei deschide o firmă, te vei trezii în "altă lume" pe care nu o cunoști din cărți.