| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a zis fratele meu ca un coleg de al lui a dat bani la profesoara de mate sa-l treaca. Trebuia sa repare o catedra si tatal lui a venit la scoala sa plateasca reparatia si cu ocazia asta, banuieste el ca a intrat si in cancelarie sa mituiasca profesorii sa-l treaca pe fisu care e praf. Ce credeti ca trebuie sa fac, sa ma duc la scoala sa fac eu dreptate cu bâta sau daca nu am dovezi nu le pot face nimic la nenorociti?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ţi-am mai răspuns o întrebare de genul şi nu cred că e cazul să repet. Nervii nu-s o soluţie. Crezi că dacă te duci pus pe bătaie faci ceva? Tot tu ajungi la poliţie. Dacă nu ai dovezi nu faci nimic. Rămâne la stadiul de bârfă. Dacă nu-ţi convine situaţia, cel mai simplu e să-l muţi la altă şcoală.

| RobertMoon a răspuns (pentru Gizăz):

E clasa 12 n-am cum sa-l mut mai e un semestru si nu se merita si de cand a inceput anul toti profesorii se dau șmecheri si or sa vada ei ca nu e chiar asa dupa ce ma duc eu la scoala sa intrerup orele.

| AvalohAlyn a răspuns:

Violenta(verbala/fizica) dai, nimic primesti.

| Alelulu a răspuns:

Hotul neprins e negustor cinstit. Daca nu ai dovezi in sensul mituirii profilor nu ai ce face. Plus ca asta e realitatea, intotdeauna cei din familii instarite vor gasi o cale sa fie bine chiar daca ei sunt praf. Degeaba vrei tu sa faci dreptate ca asa a fost de cand e lumea.