| AnimeKid a întrebat:

PENTRU sau CONTRA unirii cu R. Moldova?
argumente va rog big grin big grin

11 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Pro unirii cu Moldova

| RAY a răspuns:

Neutru

| OnuOnulică a răspuns:

Atata timp cat vorbim aceiasi limba happy

| sublime89 a răspuns:

Eu sunt mai mult pro, pentru ca mi se pare normal si firesc ca acelasi popor sa traiasca in aceeasi tara. Rep. Moldova nu e in Romania in prezent din cauza imperialismului Rusiei, cea mai mare tara din lume, si care a facut ce a vrut ea cu tarile mai mici din jurul ei. A fost o nedreptate a istoriei, care trebuie macar partial reparata. Va fi greu, mai ales din cauza situatiei economice grea si a mentalitatilor oamenilor, dar cred ca intr-un final ar fi un obiectiv realizabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro Unirii! Pentru ca suntem acelasi popor, acelasi sange si aceeasi inima bate si aici si dincolo de Prut!

| 0x11111051 a răspuns:

Contra.

Voi ne vedeti pe noi, ca pe niste sclavi care nu demult au fost scosi de la rusi. Voi credeti ca trebuie sa va primim ca pe niste "liberali". Insa de fapt voi vreti numai teritoriu.

Si ce daca vorbim aceeasi limba? 54 de state in lume vb limba engleza si nici nu au gind de a se uni.

Plus ca ar scadea populatia care vorbeste limba rusa. Dar asta este una din cele mai frumoase, bine-cunoscute limbi. Comediile la ei sunt cu mult mai bune si cu mult mai amuzante decit cele romanesti.

Deci nu, nu, si iarasi nu. Doar 28.7% vor la noi unirea.

Хуй вы получите а не объединение!

| AnimeKid explică (pentru 0x11111051):

LOL stiu rusa tongue

| 0x11111051 a răspuns (pentru AnimeKid):

угу, cu Google translate, toti sunteti eroi.

| AnimeKid explică (pentru 0x11111051):

Da blea... nah mie translate? big grin

| Hexiled a răspuns:

Pentru deoarece face parte din tara noastra vorbesc la fel au traditii la fel si ne vor ajuta economia

| crisstian79 a răspuns:

Pentru unire pentru a fi tara mai mare si pentru a avea mai multe resurse