| Nedea_Razvan_1995 a întrebat:

Salut puteti sa recomandai un film pentru un rezumat la romna va rog un film decent fara prea multe actiuni in zece randuri rezumat

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Ahh, interesant subiect, desi limita de spatiu (10 randuri) mi s pare mult, mult prea redusa!
Eu iti voirecomanda cateva filme clasice, vechi, care mi-au placut in mod deosebit:
"The Sound of Music"/"Sunetul muzicii" (1965)
"To Sir, With Love"/"Domnului profesor, cu dragoste"(1967)
"To Kill A Mockingbird"/"Sa ucizi o pare cantatoare" (1962)
"Lion in Winter"/"Leul in iarna"(1968)
Si, daca iubesti animalele, un film recent, absolut superb si emotionant: "Hachiko: A Dog's Story" (2009)

| corolav a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Doamna profesoară, vă recomand și eu un film superb:
„Belîi Bim, cernoe uho" ( Bim cel alb, ureche neagră).
Sau „Gară pentru doi", șau „Moskova nu crede în lacrimi".
„Luptătorul și clovnul", „Za spiciki" ( După chibrituri).

| Cameliapantiru a răspuns (pentru corolav):

Multumesc pentru recomandari!
Am vazut, deja, "Gara pentru doi" si "Moskova nu crede in lacrimi". Doua filme minunate, intr-adevar!
Pe celelalte le voi viziona cand voi avea timp, probabil, in acest weekend. Recunosc, m-ati facut curioasa, mai ales cu "Bim cel alb, ureche neagra"!
Va doresc noapte buna si multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Multumesc pentru funda, Razvan!
Pana la urma, ce film ai ales sa rezumi?
Si cum a iesit rezumatul?

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Un film frumos si usor despre care se poate face un rezumat ar fi Contele de Monte Christo.