| Cumintzel a întrebat:

am auzit de la cineva ca daca dai bacu din chimie este intr-un fel urat deoarece nu se puncteaza un exercitiu numai daca il faci pe tot corect, daca faci numai jumate din el nu se ia in considerare sau daca il faci bine si de ex la ultimul rezultat gresesti chiar un pic nu se ia in considerare deloc exercitiul. este adevarat? dau funda.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai auzit doar PROSTII!

Punctajul aferent exerciţiului/problemei respective se ÎMPARTE ( aproximativ ) la relaţiile care trebuie scrise pentru rezolvare.

Astfel că, se punctează parţial chiar dacă nu rezolvi complet!

La fel e şi la matematică ori fizică happy

Toate cele bune.

| veveveve a răspuns:

Nu numai la chimie este asa ci si la mate, fizica etc.

| Cumintzel explică (pentru veveveve):

Eu din cate stiu la restul se ouncteaza chiar daca ai scris vreo formula sau cv corect. dar la chimie daca nu este tot ex corect nu se puncteaza deloc.