| alincool22 a întrebat:

Am o intrebare care sunt cele mai grele materii din clasa a 5 a (stiu sunt cam mic) mersi key bye

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Nici una, poate doar matematica o sa ti se para grea, dar daca o iei tare de la inceput nu o sa ai probleme! happy

21 răspunsuri:
| Pisicanazdravana a răspuns:

Bunahappy
Cele mai grele sunt matematica si fizica, dar daca le intelegi de la inceput iti va fi foarte simplu sa rezolvi orice..Ai gria insa si la geografie si istorie. Incearca sa le intelegi sa sa mai faci exercitii suplimentare acasa pentru ca sunt niste materii foaret importante pentru viitor, la orice examen.
Succes pe mai departe si sa fii curajos in tot ce-ti propui sa faci!happy

| WhiteLife a răspuns:

Mi-e clasa a cincea mi s-a părut cea mai grea din gimnaziu, totul e nou. Probabil ca cea mai grea e matematica, cum zic mulți. Profesorul meu de mate zicea "Nu exista greu, sau ușor, exista ce nu știi și ce știi."

Succes!

| IonutGaby a răspuns:

Matematica asta e cu siguranta pentru majoritatea elevilor, acum restul depinde de cum inveti

| comsacodrut a răspuns:

Matematica o sa ti se pare grea si in rest mai niciuna. Poate romana sau geografia acum depinde la ce te pricepi

| MariusGomoi a răspuns:

Daca nu iti place scoala toate o sa ti se para grele dar daca iti lace nu o sa fie greu deloc la niciuna

| ΣηJΦY a răspuns:

E clar! Te uiti la teqila laughing

| nice67 a răspuns:

Materiile nu sunt chiar grele, dar conteaza ca iti place. Daca nu iti place franceza de exemplu, iti va parea grea dar nu atat de grea incat sa nu treci. happy

| dulcica480 a răspuns:

Mate... happy

| alincool22 explică:

Mersi mult hitman

| Luiza_Xenia_1996 a răspuns:

Buna, Alina.
Ce te-as sfatuii eu, sa nu te sperii de acuma cu sfaturile altora, pentru ca fiecare copil are capacitatea lui de invatare, unii sunt mai straluciti, altii mai ''puturosi'', bine ar sa inveti la toate materiile si o sa ti se para totul foarte usor, asa am facut si eu cand am fost ca tine. Si nu numai pe clasa a V a sa inveti, ci pe toate clasele gimnaziale, deoarece se ia in considerare media de pe cei patru ani la intrare la liceu. Sucesc, sper ca te.am ajutat.

| CrissMiru a răspuns:

Eu acum trec clasa a 6-a. Cele mai grele mi s-au parut:Geografia(nu prea imi placea de profa), romana(o gramada de lucruri noi) si matematica(la fel ca romana)Depinde si ce profesori ai si de ce chiar iti place sa inveti. Funda?

| Giulietta1 a răspuns:

Eu sincer trec in clasa a 6 a si mie mi s-a parut biologia.practic in clasa a 5a la mate sunt aproape aceleasi lucruri la inceput.BAFTA!

| Shukala a răspuns:

Salut! Cele mai grele materii din clasa a 5 a sunt:biologia si romana. Sper ca te-am ajutat.

| roxett123 a răspuns:

Buna! Mie mi s-a parut foarte grele fizica si matematica. ( mai mult fizica)
Oricum, trebuie sa ai grija la toate materiile! La oricare iti poti strica media.
Succes in noul an scolar!

| Ibrahimovic a răspuns (pentru roxett123):

In clasa a 5-a nu se face fizica!winking

| gratie a răspuns (pentru roxett123):

Scuze ca-ti spun dar fizica nu se face in clasa a 5a

| roxett123 a răspuns (pentru gratie):

Da acum mi-am dat seama...multumesc ca m-ai anuntat

| Mythra a răspuns:

Istoria va fi cea mai grea... cel putin pentru mine a fost... si invata romana ca daca stii acum nu o sa ai probleme pana`n a 8`a si nici acolo prea multe

| Ansformmice a răspuns:

Cu siguranţă că matematica. Dar dacă eşti as la mate nu-i nicio problemă.