| Remusreus123 a întrebat:

am o întrebare legată de scoala, am fost exmatriculat dintr-o scoala ca am fost rau, dar m-am cumințit, si au trecut doi ani de atunci si am trecut doua clase, intr-a 7-a, vreau sa stiu dacă ma primește înapoi dacă am vreo șansa sa reintru, dau funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai ramas repetent, nu ai fost exmatriculat si inteleg ca te-ai transferat la alta scoala si acum vrei sa te retransferi la prima scoala.
Poti face cerere de transfer si, daca ti-o aproba, te vei putea reintoarce.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti din Romania?
La noi nu se face nici un fel de exmatriculare, nici macar nu se da preaviz de exmatriculare, pe timpul studiilor obligatorii (10 clase).

| Remusreus123 explică (pentru Ioandelasal):

Vreau sa stiu dacă mai pot intra, pai am rămas repetent 2 ani in aceea scoala ca am fost rau dar m-am cumințit si am trecut 2 clase etc, si vreau sa ma mut înapoi thinking As putea.

| Remusreus123 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi ai funda

| Ioandelasal a răspuns (pentru Remusreus123):

Ai ramas repetent, nu ai fost exmatriculat si inteleg ca te-ai transferat la alta scoala si acum vrei sa te retransferi la prima scoala.
Poti face cerere de transfer si, daca ti-o aproba, te vei putea reintoarce.

| neutrino a răspuns:

Invatamantul primar fiind obligatoriu, nu aveau cum sa te exmatriculeze fara a avea dreptul sa-ti continui studiile.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Teoretic intri. Practic, chiar vrei asta? Gandeste-te din timp daca crezi ca are sens.