| DorofteiLuptatorul a întrebat:

in semestrul al doilea din clasa a 9 a vreau sa ma mut la alt profil, de la Protectia mediului la Mate info (Da stiu o diferenta mare, csf cand esti neatent) si v-as ruga sa-mi spuneti de unde as putea sa invat pentru diferentele cand am sa ma mut.

Răspuns Câştigător
| Roșiuță a răspuns:

Poti invata din cartea de matematica, pdf de pe internet si poti cauta explicatia lor pe youtube.Si eu vreau sa invat, dar mai greu cu ambitia

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera in sem. II, banuiesc ca nu ai avut media de admitere pentru profilul de transfer.
Te vei putea transfera abia dupa cl. a IX-a, daca media de promovare a clasei va fi cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si nu se depaseste numarul maxim de elevi din aceasta clasa.
Pentru diferente va trebui sa inveti din manualele clasei de transfer.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Ioandelasal):

Si de unde as putea face rost de ele?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

De la unul care intra in cl. a IX-a la profilul de transfer sau de la liceul respectiv.