| Kiddu a întrebat:

Ati rezista singuri(fara prieteni)? De ce?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu da, am avut o perioada dificila in care m-au dezamagit foarte multi prieteni si nu am avut pe nimeni alaturi, decat pe Dumnezeu. M-am obisnuit cu singuratatea, desi prietenii iti fac viata mai frumoasa si mai usoara.Decat cu 10 prieteni falsi, mai bine singura.

29 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu se poate asa ceva, fiecare om are cel putin un prieten.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fara prieteni viata ...nu e viata... dar cu prieteni ''prieteni"...nici atat.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu tin mai mult la prieteni decat tine la iubiti.Prietenii in principiu ar trebui sa iti ramana pana la adanci batraneti...pe cand iubitii pleaca si sunt inlocuiti de altii.

Ar fi groaznic sa raman fara prieteni.Oricum.si daca s-ar intampla sa imi pierd prietenii... mi-ar fi usor sa imi fac altii.Sunt o fire foarte deschisa si sociabila.
Chiar ieri mi-am facut 4 prieteni care sunt studenti din Cluj laughing. Iti trebuie doar putin curaj big grinlaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu as rezista nici macar o saptamana.prietenii sunt foarte importanti pe mine.happynu stiu ce as face fara ei happy

| DenissaDeea a răspuns:

Nu! probabil devenim salbatici fara prieteni, fara sa ai cu cine vorbi, a cere o parere, a simti ca traiesti intre prieteni, sa traiesti de unul singur nu ar mai fi o buna stare sufleteasca, ar fi ceva plictisitor.

| bunica a răspuns:

De multe ori se confunda prietenia cu, cuvantul amici, cunostinte, vecini, colegi. foarte putine persoane au adevarati prieteni. da, eu nu am prieteni findca am cunostinte, vecini, amici, colegi de munca si rezist.

| DiMoDi a răspuns:

An citit undeva că un învăţat, i-am uitat numele, spunea că, dacă la sfârşitul vieţii poţi afirma cu certitudine că ai 2-3 prieteni, te poţi considera un om bogat.
Prietenii adevăraţi, sunt greu de găsit şi de aceea sunt şi foarte preţioşi. Restul sunt cunoştiinţe ocazionale, amici de un chef, o vară, un an sau mai mult, dar şi aceştia sunt importanţi, pentru că în lipsa lor, viaţa e searbădă).
Omul este prin definiţie un animal social "zoon politikon" cum zicea Aristotel. Se poate trăi şi singur, e drept... dar e cumplit de pilctisitor happy

| andi a răspuns:

Nu. ar interveni plictiseala, monotonia, nu cred sa fie cineva fara prieteni. viata nu ar mai fi frumoasa daca nu ar fi prietenii, chiar daca uneori iti strica socotelile! kisswinking

| mikiscence a răspuns:

Eu rezist .de mai mult de 3 ani... n-am murit. dar nici chiar bine nu-mi este... dar eu oricum nu sunt de-acord cu prieteniile astea infocate intre fete...ca m-am ars.de vreo cateva ori.

| baba a răspuns:

Nu ştiu! Cred că dacă mi-aţi da caiete şi creioane, o vreme aş face faţă. Sunt curioasă însă, care îmi va fi reacţia după ce voi realiza că am terminat de umplut nişte caiete pe care şi-aşa nu le va citi nimeni.

| Crissa_4407 a răspuns:

Nu..........pt k m-as plictisilaughing

| want2bMajestic a răspuns:

Prieteni isi poate face oricine... dar depind cat d fideli iti sunt.

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Nu cred ca cineva poate sa reziste fara prieteni. E pustiu, plicitseala, monotinia, nimeni nu poate rezista asa ceva.Tocmai de aia exista prietenii. Bergenbier - prietenii stiu de ce laughing

| cutza a răspuns:

Rezisti un timp, atit cit mai ai o speranata sau mai vezi partea buna a lucrurilor insa cind incepi a infrunta si mai multe greutati simti lipsa unui prieten adevarat! Insa daca ai in fata prieteni falsi mai bine ramii singura caci singuratatea in acest caz e mai buna!

| naviDIabLO a răspuns:

Da, rezist singur de 3 ani aproape.Pentru ca am o groaza de treaba de facut si n-am timp de prieteni.

| ade_7333 a răspuns:

Da! trec printr-o perooada gen: nu m-ai am pe nimeni... cea mai buna pr m-a vandut pentru alta si toot asa e urat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o perioada da, comunicam prin web km in lipsawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul este o fiinta sociala, dar o vreme ai rezista, uneori chiar ai nevoie de singuratate si liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Niciodată fără ei.
Singurătatea ucide încet și sigur.
Omul nu este făcut să fie singur.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar eu nu am parintii mei langa mine de la 5 ani si toata lumea ma ignora si in ochi lor era o furtuna ma urau si ma urasc n-am prieteni si nici familie sunt singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu rezist...pentru ca imi caut alte ocupatii, dar cateodata ma simt o ciudata sad...si mi-e greu sa-mi fac prieteni pentru ca nu-s prea sociabilasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai prieteni pe care sa ii poti numi asa in adevaratul sens al cuvantului, atunci e bine sa ai prieteni, daca nu...mai bine singurhappy. Stiu ce spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io nu mai am nici un prieten si nu stiu daca o sa mai pot sa mi fac cat de curand...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap. as rezista fara prieteni, dar nu fara amici, cunostinte, tovarasi de un suc un club un. ceva. nici un om nu poate sa fie prieten adevarat laughingnici tu. care e cel mai important lucru pe care l ai face pentru "prietenii" tai? iti zic eu, nu sunt prea multe chestii valoroase. suntem egoisti. ai renunta la ceva care iti revine tie chiar daca stii ca prietenul tau are mai mare nevoie de ea? nu ma refer la chestii banale.sunt situatii mai.complicate. fetele ca prietene intre ele sunt foarte invidioase, oricat ar insela aprentele. si voi care spuneti ca aveti prieteni, ganditi va mai bine daca ii puteti numi asa. baietii intre ei nu stiu cum sunt, ca nu am de unde. o prietenie intre un baiat si o fata e mult mai valoare. pi*dele sunt niste t*rfe ofticate laughing) haide, stiti ca asa e.sau e doar parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da as rezista dar mas plictisi pentru mine prietenia e ceva frumos dar pentru uni din prieteni mei NU asa ca mai bine stau singura e mai binewinkingsigh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Tocmai ma aflu in marea perioada " toti prietenii sunt falsi" nu ma voi apuca sa plang. Dar e urat. Totusi rezisti ca nu-i greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii sunt precum conservele., daca le deschizi usa mai rar, cu atat vor tine mai mult si oricum lumea e construita pe interese.

| Áññч a răspuns:

Nu am.prieteni.

| Akula a răspuns:

Eu nu am prieteni am cunostinte happy