| Andreeeeee a întrebat:

Am si eu o problema.parintii mei sunt divortati de 4 ani.eu si fratele meu am ramas in custodie la mami, dar de ceva timp fratele meu s-a dus la tati, iar pe mine nu ma cauta niciodata.nicioadata nu am simitit ca am avut un tata.care sa ma iubeasca.as vrea si eu sa ma caute, sa vad ca ma iubeste macar putin.please, HELP ME!sad Va multumescsad

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Are dreptate @April : cauta-l tu! Asigura-l ca nu ai nevoie de nimic altceva decat de dragostea lui de parinte mai ales, acum, cand mama ta nu este langa tine --- ofera-te chiar sa-l ajuti in cazul in care locuieste singur.Incepe tu!

April
| April a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa-l cauti tu pe el; nu se poate ghici care ar fi reactia sa, dar macar te-ai lamuri cu privire la adevaratele sale sentimente si nu ai mai fi chinuita de nesiguranta.Inclin sa cred ca tatal tau te iubeste inca, asa cum orice parinte isi iubeste copilul, numai ca are retineri in a te cauta din cauza mamei, despre care poate crede ca te-a influentat sa fii impotriva lui, chiar daca n-ar fi asa; fiindca, sa stii, tu nu porti nicio vina ca ei s-au despartit.Problema e a adultilor si nu a copiilor.Imcearca sa-l cauti. Sper ca noul an ce vine sa-ti aduca bucuria de a comunica cu parintele tau.Numai bine.

| aliyna a răspuns:

Buna, daca el nu te cauta, de ce nu-l cauti tu? Spune-i ce simti pentru el, spune-i ca-l iubesti, spune-i ca iti e dor de el.Sunt sigura ca si el te iubeste, dar poate are anumite retineri, dar odata ce va stii ce simti pentru el sunt sigura ca totul se va schimba intre voi.

| ania a răspuns:

Ai si un tata mai bun, care e tatal tuturor celor parasiti, care iti intelege sentimentele si care e dedicat sa nu te paraseasca niciodata si sa fie langa tine oridecateori il chemi. Vorbeste cu Dumnezeu, spune-i tot ce ai pe suflet, roaga-l pe EL sa-ti umple sufletul cu iubirea de tata dupa care inseteaza sufletul tau. Asteptarile prea mari din partea oamenilor aduc multa dezamagire. Nimeni nu te iubeste asa de mult ca EL.

| Ciprian a răspuns:

Nu ai cum sa-l faci sa te iubeasca. Fiind tatal tau ar trebui sa o faca, deoarece si tu il iubesti pe el, dar daca el n usimte asta nu nu poti face nimic. Sorry.

| DanDannn a răspuns:

Trebuie sa ii zici in fata: TE URASC pentru ca nu te interesezi niciodata de mine! in sufletul meu, tata e mort! nu mai existi!

dupa aceea totul se va schimba. (nu este o gluma, parintii devin sensibili )

| BiwCupcake a răspuns:

Incearca sa-i spui mamei tale despre asta si sai explici starea ta. ea poate vorbi cu el si poate ca dansul nu si-a dat seama ca practic te "discrimineaza".

dar, imi zici si mie ce varsta ai tu si ce varsta are fratele tau?winking

| Andreeeeee explică:

Am 17 ani iar fratele meu 12.

| Andreeeeee explică:

Pai mami este plecata din tara.si daca era ceva doar venea si ma vedea personal.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii rusinat lucruri asa se intampla mareu am o smacherie pentru tin suna-l pe tatal tau si spune-i deca va iubiti copii impacativa! Daca nu va merge fa alte siretlicuri!
Cautama pe ady @ corabia! Salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste si pe tine dar fratele tau este baiar, iar baieti se inteleg mai bine, poate tea comtactat si mama ta nu a vrut sa te dea fiindca tine foarte mult la tine.