| Unicubeii a întrebat:

Bună,TPU!
Acum câteva minute am fost pe afară cu prietenul meu cel mai bun,iar el se juca cu telefonul lui.
I l-am luat puțin sa ma uit,el l-a tras și prin urmare s-a spart si câteva chestii nu mai merg.El s-a dus la mama lui (nu se supărase tare,chiar m-a uimit ca nu a inceput să mă bate,cum ar face oricine,chiar și eu) iar eu am plecat acasă de frică.A venit la mine și mi-a zis că trebuie sa îi iau altul si m-am întristat.
Nu mai pot,nu am vrut să îl sparg,am vrut doar să ma uit,din curiozitate,și eu zic ca e vina amândurora.Dar acum am două întrebări,displayul poate fi inlocuit? Și ce ziceți,el va mai fi prietenul meu în continuare, mama lui cred că s-a supărat tare?

7 răspunsuri:
| Zdog a răspuns:

Prețul display-ului depinde de modelul telefonului, daca îți ceri scuze cred ca o sa mai fiți prieteni

| Unicubeii explică:

Notă, era un Woo Quasar de 400 lei.

| Mantis a răspuns (pentru Unicubeii):

Un display nou costa in jur de 80 de lei si cu tot cu reparatie cred ca iti ia in jur de 100 de lei.Si sincer nu mi se pare asa scump.

| Omul96 a răspuns:

Eu cred ca ai scris degeaba atata fara sa spui ce telefon ai spart! Degeaba ne intrebi atunci... Daca este un telefon scump atunci sigur s-a suparat maica-sa, daca nu, tot suparata este, da mai putin...

| Manda_Gabriel_1995 a răspuns:

Da daca il duce la service

| Manda_Gabriel_1995 a răspuns:

Da daca il duci la service, i-ar pretul depinde de telefon

| Atino a răspuns:

Displayul se poate inlocui.trebuie sa te duci cu el la un service! Daca nu merge touch e bine pr ca se poate inlocui..nu emare chestie daca nu e iphone scapi ieftin...