| larisa151 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Ieri,pentru a gasi un pix am cautat in geanta mamei mele si, din greseala am dat de niste prezervative! MA DERANJAT ENORM! AS VREA SA NU LE FOLOSEASCA! Am fost si inca sunt foarte foarte stresata! Va gor, dati-mi un sfat! sad :'(

Răspuns Câştigător
| anamary a răspuns:

Exista posibilitatea ca mama ta si cu tatal tau sa aiba o viata sexuala activa impreuna,ceea ce este un lucru extrem de benefic. Si faptul ca se protejeaja,este un lucru extraordinar,asta arata ca sunt rationali si gandesc logic. Poate ei au o viata sexuala activa si nu sunt pregatiti sa-ti explice si tie asta de aceea se ascund,si isi ascund si prezervativele. Exista o minuscula sansa ca mama ta sa fie infidela tatalui tau,dar nu cred. Ce fel de femeie cu capul pe umeri care are un amant isi tine prezervativele intr-o geantain care are acces si sotul ssau? In cazul in care nu exista nicio posibilitate sa intretina relatii sexuale cu tatal tau (sunt divortati sau din pacate tatal tau e mort) inseamna ca mama ta incearca sa se stabileasca intr-o noua relatie de cuplu care sa-ti compenseze lipsa tatalui. In orice caz, e treaba ei, e femeie matura, nu are rost sa te impacientezi sau sa bagi cearta in familie pentru ceva ce nu stii sigur. Teama ta iti poate alimenta imaginatia. De exemplu, eu cand eram mai mica auzeam in dormitorul parintilor niste sunete care semanau cu niste gemete...si credeam cu indignare ca parintii mei faceau sex. Dupa ce am ascultat mai cu atentie, am observat ca era doar tatal meu care sforaialaughing. Ideea e ca ar trebui sa lasi lucrurile la voia intamplarii (nu cum am facut eu cu ascultatul la usa, dar neah...atunci eram mai micuta, acum m-am marit si mi-am dat seama de anumite aspecte interesante ale vietii de cuplu). Sper ca te-am ajutat. Dar daca tot te deranjeaza. vorbeste cu mama ta despre ce ai gasit din greseala.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i lu taicatu ce face mata, rusine sa-i fie ar trebui sa-i spui ca e o curva pentru ca are un copil si un sot care probabil o iubeste dar daca chiar vroia amanti trebuia sa bage divort de el

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ma rog de ce sa nu le foloseasca? mai vrei frati?

| cuvant a răspuns (pentru suntserios):

Poate se gandeste ca merge cu alti barbati in afara de sot

| anonimg a răspuns:

Daca le foloseste cu tatal tau atunci ar trebui sa te bucuri.
Iar daca te-ai uitat in geanta mamei tale atunci ar trebui sa iti fie rusine ca ai facut lucrul acesta fara permisiune. La fel ti se va intampla si tie. Si faptul ca te simti deranjata de ceea ce ai vazut, este din pricina faptului a ceea ce ai facut. Poate ca nu crezi, dar sa stii ca exista Cineva acolo sus in ceruri care ii "atentioneaza" pe cei ce fac raul constientizandu-i de faptele lor rele ca sa nu le repete.
Daca vrei sa ai pace in suflet, sfatul meu este sa iti marturisesti greseala inaintea lui Dumnezeu promitandu-I ca nu vei mai face astfel de lucrui; iar un alt lucru pe care va trebui sa il mai faci este ca sa pastrezi acest secret toata viata ta si sa nu il mai spui nimanui, pentru ca nu cumva spunandu-l altora sa o injosesti pe mama ta in ochii oamenilor. Roaga-te pentru tine, si roaga-te si pentru ea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Le pui la locul lor si te faci ca nu ai vazut.
E problema mamei tale.

| manuel72 a răspuns:

laughing laughing

| methodmen a răspuns:

Sunt foarte bune pentru protectie.