| Deyuuts a întrebat:

am o intrebare. peste cateva zile va trebui sa port aparat dentar! si sunt cam complexata deoarece, imi e rusine... iar colegii/prietenii probabil vor rade de mine... ce asi putea face in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| Luizuk a răspuns:

Nu te ingrijora. Si eu am purtat aparat dentar... Nu e asa de rau pe cat pare. Mai rau este la inceput ca iti va fi greu sa vorbesti si sa mananci calumea, dar cu timpul te vei simti ca si cum nu il mai ai. Asa ca nu te descuraja!

14 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Să te gândeşti că o să-şi bage unghia în gât peste un an, doi când ţi-l vei scoate şi vei avea o dantură perfectă.

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappynu ar trebui sa te deranjeze de ceea ce vor spune colegii s-au prietenii tai, daca tu te simti bine cu el atunci nu ai de ce sa iti faci probleme.Si eu am purtat aparat dentar 5 ani de zile si daca era sa rada cineva nu il luam in seama.Nu apleca capul la ei,trateaza-i cu indiferenta,lasa-i sa vorbeasca, la un moment dat se vor satura, nu?
Asa ca nu ai de ce sa iti faci grijibatting eyelashes
Baftahappy

Răspuns utilizator avertizat
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti sa ii ameninti ca ii musti de nas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi pe dincolo putin tongue E la moda sa porti apart dentar(suedia, Germania, amglia e full de tipe sexi cu aparat dentar). Chiar poti sa fi super-hot si cu aparat dentar big grin

| Deyuuts explică (pentru anonim_4396):

Da.am fost si stiu, dar in Romania unii nu stiu ce e aia straight face si rad de tine. si tot asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa mai dureze cateva luni pana ajunge moda si in Romania ca asa se intampla happy. chiar nu fac misto

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deyuuts):

Pai de ex multi au comentat de id-ul meu ca sunt manlist...ce e aia "print" - printul de aur,etc. Dar ei nu stiu ca e unul dintre mai frumoase personaje dintr-un roman de Dostoevsky. In momentul in care comenteaza la modul asta, de fapt afirma ca sunt inculti si ca mai si gandesc urat. La fel va fi si la tine, de fapt vor spune ca habar n-au ce e la moda acum si daca nu o sa te placa de fapt o sa spuna ca nu inteleg deloc ce face o femeie cu adevarat sexi big grin.Nu ar trebui sa ai o problema cu misto-urile lor.Razi daca sunt glume bune pe seama aparatului si nu te simtii jignita ca nu ai de ce.

| KikoSmile a răspuns (pentru Deyuuts):

Sa il porti laughing))) Si eu a trebuit sa port aparat dentar si nu a ras absolut nimeni de mine fetele chiar m-au felicitat ca voi avea dinti frumosi si nu regret ca am avut. Si chiar daca vor rade de tine: gandeste-te ca rad ca fraierii si daca sunt felul acesta de persoana care rade la orice nici nu merita atentia ta ca in timp ce ei vor ajunge din cei care se imbata si fac prostii tu vei avea dinti frumosi si vei avea un zambet minunat : crede-ma: E mai bine sa il porti happy
Si daca prietenii tai vor rade de tine atunci va trebui sa iti schimbi prietenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu ar trebui sa iti fie rusine pentru ca e ceva spre binele tau.Nu esti prima nici ultima fata care poarta aparat dentar totul va fi OK daca stii cum sa abordezi situatia.Si daca prietenii iti sunt prieteni cu adevarat iti zic eu ca nu au de ce sa comnteze.Nu iti mai face griji.Te pup si bafta!kiss

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Ii tratezi cu indiferenta...k nu e ceva de ras.

| FaraoneSicilianu a răspuns:

N-au de ce sa rada, nu te ingrijora happy

| AdorTPU a răspuns:

Eu am patit asa cu ochelarii.treceam in a sasea si a trebuit sa-mi faca ai mei ochelari.nu aveam cine stie ce.cativa ani de purtat si dupa gata.vedere perfecta toata viata.ca orice copil sclerozat nu am purtat.nu ma intelegeam bine cu colegii! pe deasupra sunt o fire care nu suporta sa rada cineva de mine! pur si simplu ma omorau gandurile! nu i-am purtat.o data am incercat la scoala si m-am lasat pagubasa.acum sunt a noua.viata de liceu.cand vin si iubitii.si cine trebuie sa poarte ochelari TOT RESTUL VIETII? eu! tot restul vietii! pentru ca mi-a pasat de niste colegi prosti cu care oricum nu voi mai avea niciun contact.pentru ca acum am alti colegi.si imi port ochelarii cu mandrie.e adevarat ca tanjesc dupa lentile de contact.probabil le voi avea.dar deocamdata ma simt bine cu mine.pentru ca pot vedea bine.si chiar nu rade nimeni de mine.deci nu face ce am facut eu.pentru ca nu a fost bine. daca purtam ochelarii aia eu nu mai eram aproape chioara acum!

| Ella_2307 a răspuns:

Buna,am 11 ani si am purtat si eu aparat dentar.In primul rand nici nu se prea vedea,in al doilea rand colegii mei aveau zece ani cand l-am purtat si nu au ras(daca nu au ras prietenii mei, la tine nici nu se pune problema) si in ultimul rand mie mi-au indreptat dantura.E doar o bucata de matal intre dinti, daca o sa se rada de tine dupa aia toti o sa moara de ciuda!