| Aadree a întrebat:

As vrea sa ma ajutati intr-o problema.Ma simt foarte complexata de felul cum arat si in primul rand de faptul ca sunt slaba si nu sunt dezvoltata destul pentru varsta mea, din aceasta cauza nu am avut nici un prieten (desi am 16 ani), deoarece atunci cand intalnesc un baiat (in general toti baietii, exceptie facand colegii mei de clasa cu care ma inteleg destul de bine) niciodata nu pot sa ma uit in ochii lui sau sa-i vorbesc ceva. In concluzie nu pot comunica deloc cu el, asta poate ar fi si din cauza ca port aparat dentar si imi este destul de rusine cu el.As vrea sa-mi dati cateva sfaturi despre ce as putea face in privinta asta si cum as putea sa fiu pe placul unui baiat... avand in vedere ca in ziua de azi mai toti baietii ii intereseaza aspectul fizic, ceea ce pe mine ma descurajeaza si mai mult si ma gandesc tot mai mult ca o sa traiesc toata viata singura.Va multumesc!

2 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Stai draguta linistita,care o fi sa fie, ala e pus deoparte special pentru tine happy nu mai fii complexata,nu ai de ce,era mai bine daca erai o grasana d'aia respingatoare? sa fii multumita de felul cum arati,mai tarziu nu vei regreta. legat de aparatul dentar,poarta'l,pentru ca nu ai ce face,stomatologul stie cel mai bine,si in plus,e la moda,precum ochelarii de vedere.iar legat de baieti,ei bine,la varsta ta e normal s fii mai timida,te vei schimba cu timpul,cu siguranta,pana atunci fa'ti curaj, fii optimista, tot timpul cu zambetul pe buze etc.Numai bine, te pup, papusa.

| deutSa a răspuns:

Eu am 16 ani...pe la 14 ani am fost complexata ca nu eram dezvoltata ca altele, dar acum ma simt bine in pielea mea, chiar daca nu am sanii foarte mari, etc.Slaba sunt si eu...am 1,70 si am 50 de kg.[ acu 1 luna aveam 48 kg laughing ].Da` nu sunt la stadiul acela in care sa fac o depresie din asta.Simte`te bine in pielea ta.Stii oamenii, mai simt cand tu esti neincrezatoare si daca noi nu suntem increzatoare in propriile forte si farmece, cine sa mai fie? cine sa ne mai aprecieze, daca noi n-o facem?

Nu fi complexata ca nu esti dezvoltata ca celelalte, caci cele care au acum sanii foarte mari, mai tarziu or sa-i aibe foarte lasati.Or sa-ti creasca pe parcursul vietii...

Cat despre baieti, tine de tine cum faci sa comunici cu ei.Nu sunt toti baietii interesati de aspectul fizic! Prietenul meu chiar este multumit cu ce are langa el happy si nu mi-a facut niciodata comentariul vai cum arati, etc...o sa gasesti si tu.mai EXISTA! dar sunt pe cale de disparitie happy