| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati intr-o problema.Ma simt foarte complexata de felul cum arat si in primul rand de faptul ca sunt slaba si nu sunt dezvoltata destul pentru varsta mea, din aceasta cauza nu am avut nici un prieten (desi am 16 ani), deoarece atunci cand intalnesc un baiat (in general toti baietii, exceptie facand colegii mei de clasa cu care ma inteleg destul de bine) niciodata nu pot sa ma uit in ochii lui sau sa-i vorbesc ceva. In concluzie nu pot comunica deloc cu el, asta poate ar fi si din cauza ca port aparat dentar si imi este destul de rusine cu el.As vrea sa-mi dati cateva sfaturi despre ce as putea face in privinta asta si cum as putea sa fiu pe placul unui baiat... avand in vedere ca in ziua de azi mai toti baietii ii intereseaza aspectul fizic, ceea ce pe mine ma descurajeaza si mai mult si ma gandesc tot mai mult ca o sa traiesc toata viata singura.Va multumesc!

2 răspunsuri:
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Of, mai. In primul rand nu e nimic ciudat in faptul ca nu ai avut niciun prieten. happyLa 16 ani, slava cerului, ai timp destul sa-ti faci unul.hee hee Pai in primul rand ar trebui sa renunti la atitudinea asta care inspira nesiguranta. Fiecare e frumos in felul lui.happy Si nu ai punctat bine chestia ca " baietii din ziua de azi sunt interesati doar de aspectul fizic". Conteaza foarte mult si mentalitatea, si prezenta. Revenind, incearca sa iesi din carapace, fa-ti eventual si o schimbare de look. Aparatul dentar nu dauneaza deloc imaginii.Gandeste-te ca va da roade pe viitor.winking Daca totusi tii mortis sa-ti faci acum un prieten, socializeaza mai mult, iesi mai des cu colegele/prietenele.(da mai bine cand esti cu un grup de fete, nu conteaza daca e sau nu restrans). Intreaba-ti prietenii ce schimbari poti face in garderoba ta. O fluturare din gene, o mana prin par, un zambet subtil si fii increzatoare, tine capul sus.Asta e cel mai important. Nu uita de gandirea pozitiva. Take care!happy xoxo

| Andreiiuu a răspuns:

Sincer.Sunt baiat si.si multe fete se aranjaza ca sa fie cat mai frumoase pentru faptul ca ele nu au altceva cu ce sa iasa in evidenta.Normal ca o fata trebuie sa fie frumoasa.e din definitia fetelor happy.Dar tu nu te descuraja.ca esti prea slaba si nedezvoltatahappy. adica iti poti pune in valoare caracterul.te poti machia cu culorile care iti scot in evidenta ochii.iti poti arana parul intr-un mod placut. Daca ai simtul umorului dezvoltat.e si mai bine big grin.si eu cunosc multe fete care.desi nu arata deloc bine au o gramada de prieteni si sunt acceptate pentru caracterbatting eyelashes
Deci incearca sa spui mereu ca tu esti perfecta pentru tine si asa te va iubi mai multa lume.cum sa aiba cineva incredere in tine daca nu ai TU?raised eyebrows.Nu te mai inchide in tine si incearca sa vorbesti cu un baiat.bhaietii nu fac nimic rau daca incerci sa vbesti cu unul.Baftaabig hug fUNDAA?batting eyelashes