| anonim_4396 a întrebat:

Vreau ca de halloween la 12-1 noaptea sa ma uit cu un prieten la un film de groaza.Noi vrem un film horror Japonez gen the grudge.Sa fie un film japonez care a aparut incepand cu anul 2000+ nu mai vechi de 2000.ptr nu are rost sa ne uitam la un film de groaza naspa si vechi.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu zic ca sa lasi deoparte astfel de filme; si la ora aceea tu trebuie sa dormi. (Daca vrei sa ai o memorie buna, o minte sanatoasa -in trup sanatos-, atunci respecta principiile sanatatii; sa ai un stil de viata sanatos).
Nu numai ca iti distrugi sanatatea fizica; dar uitandu-te la lucrurile acelea iti distrugi si sanatatea spirituala si pe ce-a psihica.
"Nu va inselati: "Tovarasiile rele strica obiceiurile bune"". (1Corinteni.15:33)

| grab a răspuns (pentru anonimg):

Mane, ai mare dreptate aici. eu mi-am batut joc de noptile mele intre 13 si 22 de ani si am probleme de memorie, ceva nervi in exces pe alocuri si nu e bine! ce n-as da acuma sa am noptile dormite cum trebuie si munca mai putina. stima! s. Lasa omul sa se uite la filme de groaza, o data e Haloween pe an. Ii recomand si Wrong Turn.

| anonimg a răspuns (pentru grab):

Filmele de groaza se vor lasa cu afectiuni psihice, cu tulburari de comportament.
Nu-i vorba ca se pierde o noapte. O, daca aceasta ar fi petrecuta cu familia -cum este seara de craciun sau revelion-, aceasta ar fi o binecuvantare. Dar problema sunt filmele acelea. Acum vi se par jocuri; dar tinerii sa nu se mire de ce viseaza urat noptile. Iata de ce: pentru ca tot ce vedem si auzim, se inmagazineaza in subconstientul nostru. Si niciodata lucrurile acestea nu se vor sterge. Ori crede cineva ca acele filme sunt de la Dumnezeu? Categoric nu.
"Nu va inselati:.Ce seamana omul, aceea va si secera." (Galateni.6:7)

| lpavel a răspuns:

The Ring sau Dark Water! Bafta! happy

| ViatacuLouie a răspuns:

Sa va uitati la Fragile(2005) sau Devil (2010)